Filmy

Krytyka „Ostatniego Jedi” nie wpłynie na podejście Riana Johnsona do tworzenia nowej trylogii

fandango-rian-johnson

Choć Ostatni Jedi na pierwszy rzut oka wydaje się być wyjątkowym sukcesem, z przychodem w wysokości ponad miliarda i trzystu milionów dolarów na całym świecie, to kiedy przyjrzeć się uważnie, okazuje się, że sporej części ostatnia gwiezdnowojenna produkcja wcale aż tak bardzo się nie podobała. Padło dużo niezbyt pochlebnych słów na temat Riana Johnsona – scenarzysty i reżysera filmu – a przecież to właśnie on ma odpowiadać za kolejną trylogię w uniwersum. Co sam zainteresowany sądzi o krytyce i czy wpłynie ona na realizację zaplanowanych projektów?

W wywiadzie dla Fandango, w którym uczestniczyli także Mark Hamill oraz Ram BergmanJohnson na pytanie, czy postara się sprostać oczekiwaniom większej liczby widzów, odpowiedział, że fakt, że niektórym jego film się nie podobał, nie wpłynie na jego podejście do kolejnych – w końcu i tak nie da się zadowolić wszystkich:

„Nie, zupełnie nie. Na wszystko, co zostaje stworzone w świecie Gwiezdnych Wojen, fani tłumnie i głośno odpowiadają, ponieważ są pasjonatami i to czyni ich naprawdę niesamowitymi. Ale nie sądzę, żeby to było możliwe – jeśli opowiadasz historię, na której ci zależy i która pochodzi z twojego serca, po prostu nie jest możliwe, żeby uwzględnić w procesie wszystko, czego chcą inni ludzie. Nie byłoby to ani dobre, ani zdrowe. Nie sądzę, żeby to był dobry sposób na opowiedzenie czegoś.

Rian Johnson jest w końcu scenarzystą i reżyserem, co więcej, z doświadczeniem – jeśli ma jakąś wizję projektu, to zwyczajnie musi podążać cały czas za nią, nie za głosami z zewnątrz, jeśli chce zachować spójność przekazywanej historii.

Pełny wywiad możecie obejrzeć poniżej:


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.