Gry

Gra z otwartym światem w uniwersum Star Wars powstaje w studio EA Vancouver

visceral-03

Electronic Arts pracuje nad nową grą z otwartym światem, osadzoną w uniwersum Star Wars. Tak wynika z odkrytych niedawno informacji o tworzonym właśnie stanowisku pracy, które zamieścił na swojej stronie wydawca. Chociaż EA nie udostępniło zbyt wiele wieści na ten temat, to najprawdopodobniej chodzi o restart prac nad produkcją tworzoną przez zamknięte już studio Visceral.

Ogłoszenie pojawiło się na stronie z ofertami pracy EA. Jest to stanowisko głównego projektanta trybu online w studio EA Vancouver, przy czym nikt nie starał się ukryć tego, nad czym pracować będzie wybrany kandydat. Pierwsze zdanie brzmi:

„Poprowadzenie zespołu odpowiedzialnego za dostarczenie trybu online dla projektu Star Wars z otwartym światem.”

Reszta treści nie przekazuje niczego interesującego, ale pojawiają się odniesienia do gry wieloplatformowej (co nie jest zaskoczeniem) i wymogu posiadania „doświadczenia w implementacji funkcji online, takich jak kojarzenie, interakcje asynchroniczne, czy usługi live”.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, okazuje się, że tytuł, nad którym pracuje EA Vancouver, będzie grą z otwartym światem, co jest chyba najważniejszą informacją, jaką możemy wyciągnąć z ogłoszenia. Projekt realizowany przez Visceral miał być nieco bardziej liniowy i skupiony na opowiedzeniu konkretnej historii. Można zatem przyjąć, że pierwotne założenia, jeśli nawet nie trafiły do kosza, to uległy sporej transformacji.

EA ma obecnie wyłączne prawa do produkcji gier konsolowych i komputerowych opartych na marce Gwiezdnych Wojen, ale ostatnie pół roku nie było szczęśliwe dla wydawcy. Narastały kontrowersje związane z mikrotransakcjami w Battlefront II, a wcześniej zamknięto Visceral Studios i potwierdzono wprowadzenie sporych zmian w koncepcji gry, nad którą będzie teraz pracować EA Vancouver. Wiemy również, że deweloper Respawn Entertainment opracowuje własną grę z uniwersum Star Wars, ale nie znamy żadnych szczegółów na jej temat.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.