Saga Star Wars

Mark Hamill żałuje głośnej krytyki losów Luke’a w „The Last Jedi”

Luke-skywalker-the-last-jedi-c-3po

Amerykańska premiera domowej edycji Ostatniego Jedi to także debiut pełnometrażowego filmu dokumentalnego The Director and the Jedi, będącego kroniką powstawania superprodukcji, pracy reżysera Riana Johnsona oraz jego współpracy z aktorem Markiem Hamillem. Dokument zawiera wywiad z Hamillem, który wątpi w kierunek, jaki dla Luke’a Skywalkera obrał Rian, a niektórzy krytycy VIII Epizodu wskazują tę reakcję jako dowód na to, że Johnson podjął złe decyzje w swoim filmie. W niedawnym wywiadzie dla ET Mark Hamill wyraził żal, że materiał został utworzony jeszcze przed zakończeniem prac i obejrzeniem finalnego produktu, ponieważ po wszystkim jego opinia o decyzjach Johnsona zmieniła się o 180 stopni.

„Żałuję, że nagrali dokument w taki sposób, ponieważ powinno to pozostać za kulisami. Powinna to być sprawa pomiędzy scenarzystą a reżyserem i żałuję, że mówiłem o tym głośno, bo wypowiedziałem te słowa zanim zobaczyłem całość filmu, co wprowadza niektóre osoby w błąd. Ludzie, którzy są niezadowoleni, przytoczą moją wypowiedź i powiedzą: „Zobacz, Hamill też go nie znosił”.”

Po premierze The Last Jedi niektórzy fani nie byli zadowoleni z kierunku, w jakim Johnson postanowił rozwinąć film. Część z nich posuwała się tak daleko, że kompilowano materiały z wywiadów z Hamillem, w których wyrażał on swoje zastrzeżenia dotyczące Luke’a, próbując przekonać innych, że aktor potajemnie potwierdza swoją niechęć do produkcji.

„To było nieoczekiwane, ponieważ Luke zawsze był taki optymistyczny i pozytywny, ale historia musi iść naprzód. Podoba mi się to, co nieoczekiwane, a zakończenie [Ostatniego Jedi – przyp. red.] z pewnością takie było. To bardzo trudne, kiedy jesteś wypychany ze swojej strefy komfortu, ale jest to również dobry symptom, ponieważ inaczej dostalibyśmy coś, czego wszyscy się spodziewali, a takie podejście nie jest odpowiednie.”

Wspomniany fragment wywiadu z Markiem Hamillem znajdziecie poniżej:

Ostatni Jedi zadebiutuje w Polsce na Blu-ray i DVD 23 kwietnia 2018.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.