Portal

Poniżej 12 Parseków – podsumowanie tygodnia #2

PrzeglądTygodnia

Niedziela! Za nami cały tydzień ciężkiej pracy oraz ciekawych informacji – jeśli w ciągu ostatnich dni nie byliście w stanie śledzić na bieżąco wszystkich wydarzeń ze świata Star Wars, zapraszamy na drugie już podsumowanie informacji z całego tygodnia.

18.03.2018

 • Ostatnia wizyta Marka Hamilla na Sokole Millennium na planie Ostatniego Jedi – krótki materiał wideo udostępniony przez profil Star Wars Movies:

19.03.2018

 • Ostatni Jedi z aż pięcioma nagrodami podczas Empire Awards 2018, między innymi za najlepszy film, najlepszego reżysera i najlepszą aktorkę! Więcej o wydarzeniu przeczytacie tutaj.
 • Steven Spielberg zdradził, że w jego nadchodzącym filmie Ready Player One znajdą się nawiązania do legendarnej sagi Gwiezdnych Wojen – będą to nawiązania wyraźne i jasne, ale nie należy spodziewać się niczego wielkiego. Więcej na temat przeczytacie tutaj.
 • Daisy Ridley oraz Domhnall Gleeson w wywiadach dla Radio Times podzielili się swoimi oczekiwaniami dotyczącymi ich ról w IX Epizodzie – Gleeson liczy na więcej zabarwionych humorystycznie scen z udziałem Huxa, Ridley cały czas zastanawia się, co ją czeka. Dokładne wypowiedzi aktorów przeczytacie tutaj.
 • Nowe szczegóły w kwestii zmian w Battlefront II – gra została zaktualizowana i wprowadza nowy system progresji, który nie będzie opierał się o element losowości. Ponadto do gry wprowadzono mapę znaną z pierwszej części – Bespin. Poniżej znajdziecie film przybliżający omawianą kwestię nowego systemu progresji oraz nagranie z rozgrywką na Bespinie:

 • Rian Johnson Ram Bergman w wywiadach dla magazynu Empire potwierdzili, że powoli, powoli, ale prace nad nową trylogią Star Wars, za którą są odpowiedzialni, ruszyły! Więcej przeczytacie tutaj.

20.03.2018

 • Tego dnia poinformowaliśmy Was o ośmiu nowych odcinkach serialu animowanego Forces of Destiny, które dostępne były jednak już dzień wcześniej. Wszystkie nowe epizody obejrzeć możecie pod tym adresem.
 • Solo: A Star Wars Story może pojawić się Jabba! Poinformował o tym portal The Sun, udział postaci został porównany do krótkiego występu Yody w The Last Jedi. Więcej dowiecie się tutaj.
 • Nie pamiętacie za dobrze wydarzeń z Ostatniego Jedi? Bez obaw, teraz możecie sobie przypomnieć Epizod VIII, a zajmie Wam to mniej czasu, niż powiedzenie „po suszy szosa sucha”. Ósma część sagi została odtworzona w wersji animowanej, stylizowana na stworzoną przy użyciu klocków LEGO i trwa tylko dwie minuty.

21.03.2018

 • DICE zaimplementowało do Battlefronta II nowy patch o numerze 2.0, który wprowadził do gry nowy system rozwoju postaci. Aktualizacja naprawia też kilka błędów, które dotąd mogły przeszkadzać w rozgrywce. Więcej na temat zmian w Battlefroncie II dowiecie się tutaj.
 • Wraz z nowymi odcinkami animowanego serialu Forces of Destiny, potwierdziła się obecność w kanonie królika Jaxxona – jest on widoczny w jednym z kadrów w odcinku Bounty Hunted.

jaxxon-forces-of-destiny

 • O ewentualnym powrocie do roli Yody w świecie Star Wars wypowiedział się Frank Oz – w wywiadzie dla IGN wyjawił, że nie miałby już siły więcej pracować przy kukle i musiałaby ona zostać zastąpiona przez komputerowy efekt. Wypowiedź Oza przeczytacie tutaj.

22.03.2018

 • Dzięki użytkownikowi YouTube’a o nicku DylanRocket poznaliśmy część skórek dla żołnierzy, które prawdopodobnie trafią do Star Wars: Battlefront II w zapowiedzianej na kwiecień aktualizacji. Z rozpiską nowo poznanych aparycji postaci możecie zapoznać się tutaj, a poniżej możecie obejrzeć wideo pokazujące stroje:

 • Lucasfilm Disney Music Gruop ogłosiły, że wydane zostaną zremasterowane wersje ścieżek dźwiękowych z sześciu części sagi Gwiezdnych Wojen – do sprzedaży trafią 4 maja, czyli w Dzień Gwiezdnych Wojen. Soundtracki otrzymały z tej okazji także nowe okładki, które zobaczyć możecie tutaj.
 • John Boyega pojawił się na tegorocznym Awesome Conie i odpowiedział tam na kilka pytań. Podzielił się swoimi odczuciami względem roli Finna, wyjawił, że od bardzo dawna sam jest fanem Gwiezdnych Wojen i zdradził swoje przewidywania względem IX Epizodu – stwierdził, że w aspekcie wojennym ta część z pewnością pójdzie na całość. Pełne wypowiedzi aktora przeczytacie tutaj.
 • Portal io9 opublikował kilka nieukazywanych jeszcze grafik koncepcyjnych, przedstawiających kluczowe sceny Ostatniego Jedi. Teraz możemy podziwiać prace między innymi Keva Jenkinsa i Setha Engstroma, a wśród nich poświęcenie Holdo, konfrontacja Luke’a i Kylo Rena na Crait, czy rozmowa Luke’a i Yody. Obejrzeć możecie je tutaj.

23.03.2018

 • Mark Hamill podzielił się za pośrednictwem Twittera obrazem z jego pokoju hotelowego w Londynie, który przypomina mu zmarłą w 2016 roku Carrie Fisher:

 • Na stronie starwars.com pojawił się pierwszy fragment książki Thrawn: Alliances autorstwa Timothy’ego Zahna. Nasze tłumaczenie opublikowanego fragmentu powieści możecie przeczytać tutaj.
 • Rian Johnson w wywiadzie dla Fandango powiedział, że krytykowanie przez fanów Ostatniego Jedi nie wpłynie na jego podejście do tworzenia nowej trylogii w uniwersum Star Wars, za którą jest odpowiedzialny razem z Ramem Bergmanem. Przetłumaczoną przez nas wypowiedź scenarzysty i reżysera The Last Jedi znajdziecie tutaj, a poniżej możecie obejrzeć pełen wywiad z udziałem Bergmana Marka Hamilla.

24.03.2018

 • W wywiadzie dla Radio TimesMark Hamill wyjawił, że chciałby, aby w IX Epizodzie grany przez niego Luke Skywalker powrócił jako Duch Mocy – nie jednak w klasycznym postrzeganiu tego zjawiska, a jako coś przerażającego. Pełną wypowiedź aktora przeczytać możecie pod tym linkiem.
 • Powstaje gra osadzona w świecie Gwiezdnych Wojen z otwartym światem! Dowiedzieliśmy się o tym za pośrednictwem ogłoszenia o pracę w studio EA Vancouver – poszukiwana jest osoba do poprowadzenia zespołu odpowiedzialnego za dostarczenie trybu online do takiego projektu. Więcej dowiecie się tutaj.
 • Po odsunięciu od reżyserii Solo: A Star Wars StoryPhil Lord Chris Miller zostaną uwzględnieni jako producenci wykonawczy filmu. Potwierdził to Miller w rozmowie z Variety, a jego wypowiedź znajdziecie tutaj.
 • W rozmowie z Ash Crossan ETMark Hamill wyjawił, że nie jest w stanie obejrzeć sceny pożegnania Luke’a z Leią ze względu na niedawną śmierć Carrie Fisher – odtwórczyni roli Lei. Zdradził też, że pocałowanie Lei w czoło przez Luke’a nie było zaplanowane, był to jego spontaniczny gest. Nasze tłumaczenia wypowiedzi aktora przeczytać możecie tutaj, a pełny wywiad obejrzycie tutaj.

I to tyle informacji na ten tydzień! Mamy nadzieję, że to podsumowanie okaże się dla wielu z Was przydatne, ale starajcie się jednak czytać nasze bieżące newsy, bo kolejne pojawi się dopiero w następną niedzielę…

Niech Moc będzie z Wam!


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.