Filmy

George Lucas również planował uśmiercenie Luke’a pod koniec trylogii sequeli

Luke-skywalker-death

Twórca Gwiezdnych Wojen, George Lucas, planował uśmiercić Luke’a Skywalkera pod koniec Epizodu IX – tak przynajmniej twierdzi aktor Mark Hamill w nowym wywiadzie dla serwisu IGN.

„Dowiedziałem się swego czasu, że George zabiłby Luke’a pod koniec Epizodu IX, po tym, jak wyszkoliłby swoją siostrę, Leię.”

Leia została wyszkolona na rycerza Jedi w Rozszerzonym Uniwersum, znanym teraz jako Legendy. Słowa Hamilla to pierwsze znane nam potwierdzenie faktu, że ​​Lucas zamierzał zakończyć Sagę rodu Skywalkerów wraz ze śmiercią Luke’a.

Reżyser Gwiezdnych Wojen: Ostatniego Jedi, Rian Johnson, zabił Skywalkera pod koniec swojego filmu, po tym, jak nawrócony Jedi utworzył projekcję Mocy, by uratować resztki Ruchu Oporu na planecie Crait. Wśród ocalonych znalazła się generał Organa, która pożegnała się ze swoim dawno zaginionym bratem, zanim jego bohaterski czyn zakończył się połączeniem z Mocą. Wyczerpany Luke zmarł w pokoju i z poczuciem celu przed bliźniaczymi słońcami, przywodzącymi na myśl początek sagi i dwa słońca Tatooine.

Hamill dalej mówi:

„George miał już w głowie całą historię – nawet jeśli nie obmyślił wszystkich szczegółów, to miał ogólne pojęcie o realiach, w jakich powinna zostać osadzona następna trylogia. Tworzenie tych filmów jest jak sztafeta – biegniesz i oddajesz pałeczkę następnej osobie, ona ją chwyta i biegnie dalej.”

Reżyser Colin Trevorrow miał przejąć tę pałeczkę od Johnsona i pokierować pracami nad Epizodem IX, ale został zwolniony po konflikcie z Lucasfilmem. Ponownie zwerbowano do pracy J.J. Abramsa (Przebudzenie Mocy), by zamknął trylogię wedle własnej wizji.

„Rian nie napisał tego, co dzieje się w IX części – zamierzał przekazać to zadanie Colinowi Trevorrowowi, ale ostatecznie spadło ono na J.J. Abramsa. To nieustannie rozwijająca się, żywa, oddychająca rzecz, a każdy, kto pomaga ją tworzyć, ma do czynienia z figurkami akcji naturalnych rozmiarów, którymi wszyscy jesteśmy.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.