Gwiezdne Wojny - Historie

„Han Solo” prawdopodobnie przywróci do kanonu rdzennych mieszkańców Mimban

SOLO: A STAR WARS STORY Mudtroopers on Mimban

Redaktorzy hiszpańskiego serwisu Lafosadelrancor.com odkryli kilka nowych ciekawostek na temat Solo: A Star Wars Story za sprawą źródła z planu filmowego. Raport ujawnia potencjalną kanonizację gatunku obcych należących obecnie do Legend – Mimbanitów.

Wiemy już od pewnego czasu, że bagienna planeta Mimban pojawi się w Hanie Solo – Han i Chewie będą musieli nieco potaplać się w błocie, próbując uciec po schwytaniu przez imperialnych mudtrooperów, stacjonujących na tym globie.

Zgodnie ze słowami informatora, w filmie zobaczymy także obcych, zamieszkujących ten świat zwanych Mimbanitami. Stworzenia opisywane są jako istoty o spiczastych włosach.

Planeta Mimban po raz pierwszy pojawiła się w powieści należącej do LegendSpotkanie na Mimban autorstwa Alana Deana Fostera (1978). Książka była bezpośrednią kontynuacją Nowej Nadziei – Luke i Leia utknęli na bagnistej planecie, gdzie spotkali Mimbanitów. Komiksowa adaptacja tej samej powieści przedstawia ich jako humanoidy o ciele pokrytym krótkim, zielonym futrem.

Opis pochodzący od źródła, jest zgodny z wyglądem kosmitów opisanych w książce i komiksie, ale nie jest jasne, czy będą wyglądali tak samo w filmie.

Warto również wspomnieć, że istnieje jeszcze jedna, podobnie wyglądająca rasa zwana Cowey, która również pochodzi z Mimban. Jej przedstawiciele są bardziej prymitywni i żyją w jaskiniach pod bagnami. W przeciwieństwie do swoich kuzynów, Mimbanitów, posiadają czerwoną skórę.

coway-Solo


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.