Filmy

Laura Dern sugeruje, że wiceadmirał Holdo mogła być czuła na Moc

Amilyn_Holdo_Ellen

Przed pierwszym seansem Ostatniego Jedi chyba nikt nie domyślał się, jak istotną postacią będzie wiceadmirał Amilyn Holdo i jak ważną rolę odegra w filmie. Okazuje się jednak, że poza ekranem postać Laury Dern może być jeszcze bardziej znacząca – aktorka wcielająca się w wiceadmirał Ruchu Oporu w wywiadzie dla Entertainment Weekly zasugerowała bowiem, że Holdo mogła być czuła na Moc.

Laura Dern odniosła się między innymi do postrzegania postaci przez scenarzystę i reżysera Riana Johnsona oraz producenta Rama Bergmana i przez nią samą:

„Wiemy, że była prawdziwą buntowniczką w szeregach Ruchu Oporu i w naszej kulturze moglibyśmy nazwać ją hipiską. Ona tęskniła za pokojem i to trochę przewrotne, ale chciała być prowadzona przez Leię, która nauczyła ją wszystkiego, co sama wiedziała. Chciała piąć się w górę w hierarchii, by wspomagać misję Lei, ale miała też w sobie coś jakby z innego świata – także Moc.

Jej podstawowym celem było obronić światło, obronić Moc i utrzymać rebeliantów przy życiu. Myślę, że film pięknie to wyraża tym ostatnim spojrzeniem na nowe pokolenie Ruchu Oporu.”

Jak sami widzicie, Laura Dern uważa, że Holdo była czuła na Moc – choć na ekranie tego nie widzieliśmy, doskonale wiemy, co zresztą świetnie ubrał w słowa Luke Skywalker w ostatnim Epizodzie, że Moc nie jest żadną potęgą, którą posiadamy, a połączeniem całego życia, siłą spajającą wszechświat. Dern podała zresztą fantastyczny przykład, mówiąc, że jej zdaniem Leia i Holdo są w pewien sposób połączone Mocą.

„To brzmi po prostu świetnie. Naprawdę można o tym trochę pomyśleć.”

Ostatni Jedi trafi na półki sklepów w Polsce już 23 kwietnia.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.