Filmy

„Ostatni Jedi” najbardziej dochodowym filmem 2017 roku

Star-Wars-Last-Jedi-Box-Office-Predictions-Opening

Nie jest tajemnicą, że najnowsza część sagi Gwiezdnych WojenOstatni Jedi – mocno spolaryzował społeczność fanów. Krytycy i znaczna część widzów pokochali wizję przedstawioną przez Riana Johnsona, ale negatywne głosy zawiedzionych były nie mniej słyszalne. Cała wrzawa wokół filmu nie przeszkodziła mu jednak w zarobieniu sumy, która pozwoliła na zdobycie miana najbardziej dochodowej produkcji 2017 roku.

Według raportu dostarczonego przez serwis Deadline, The Last Jedi pokonał po drodze filmy Piękna i bestia, Gru, Dru i Minionki oraz Jumanji: Przygody w dżungli. Po odliczeniu marży dla kin pozyskał dla wytwórni Walta Disneya łączną sumę 995,8 miliona USD. Nie jest to oczywiście czysty zarobek, ponieważ koszta produkcji oraz marketingu wyniosły około 578,3 miliona USD, co w ostatecznym rozrachunku daje 417,5 miliona właściwego zysku.

Trzy dotychczasowe gwiezdnowojenne produkcje, które stworzono pod egidą Disneya, zarobiły 40% kwoty, za jaką wytwórnia wykupiła Lucasfilm od George’a Lucasa. Biorąc pod uwagę, że w drodze jest spin-off o Hanie Solo, IX Epizod, serial aktorski i co najmniej dwie niezależne trylogie, możemy spokojnie założyć, że kwota ta będzie znacznie większa.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.