Filmy

Słynna kwestia z „Nowej Nadziei” mogła w ogóle się nie pojawić

use-the-force-luke

Spośród wszystkich dobrze znanych kwestii pojawiających się w Nowej Nadziei, z pewnością jedną z najbardziej zapadających w pamięć jest ta, którą wypowiada Kenobi do Luke’a w trakcie ataku na Gwiazdę Śmierci – „Użyj Mocy, Luke”. Jak się okazuje, zdanie to początkowo wcale nie miało się tam pojawić, a znalazło się w sekwencji ze względu na usunięcie innej, pozornie w ogóle niepowiązanej sceny.

Podczas wywiadu dla Entertainment WeeklyMark Hamill, aktor wcielający się w postać Luke’a Skywalkera, przyznał, że kwestia Aleca Guinnessa (Obi-Wan Kenobi) została dograna do sceny ataku na Gwiazdę Śmierci dopiero później – po tym, jak zdecydowano, że śmierć Biggsa nie stanowi zbyt dobrego wyjaśnienia wyłączenia przez Luke’a urządzenia naprowadzającego, gdyż relacja między postaciami nie była dostatecznie wyraźnie zarysowana.

Luke początkowo miał spotkać Biggsa, który dostał się do Akademii Imperialnej, jeszcze na Tatooine i tam przyjaciel miał powiedzieć mu, iż chce dołączyć do Rebelii. Scena miała wyjaśnić motywację Luke’a, żeby włączyć się do wojny i zarysować relację dwojga bohaterów. Została jednak usunięta (dziś możecie obejrzeć ją na YouTube).

„Wyłączam urządzenie naprowadzające, bo dopiero co zobaczyłem, jak umiera mój najlepszy przyjaciel. Ale ponieważ ostatecznie wychodzi, że to nie ma sensu, bo nie pojawia się wcześniej na ekranie, postanowiono, żeby wkroczył Alec Guinness i powiedział: „Uuuuużyj Mocy, Luke.” I dopiero wtedy wyłączam urządzenie naprowadzające.”

Efekt końcowy tego małego zamieszania wszyscy dobrze znamy i można śmiało powiedzieć, że jesteśmy z niego zadowoleni. Szkoda tylko, że w całym filmie umniejszono rolę Biggsa Darklightera.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.