Saga Star Wars

Jak zdaniem Marka Hamilla powinno się oglądać Gwiezdne Wojny?

star-wars-saga

Kolejność oglądania filmów składających się na sagę Gwiezdnych Wojen od bardzo dawna stanowi niezwykle interesującą zagwozdkę zarówno dla osób niezaznajomionych z filmową serią, jak i samych fanów uniwersum. Powstało naprawdę wiele propozycji obejrzenia części (niekoniecznie wszystkich) – niektórzy są zwolennikami oglądania filmów w kolejności ich wydania, inni w chronologicznym porządku, kolejni zadowolą się tak zwanym porządkiem maczety, a na sam koniec ktoś stwierdzi, że Przebudzenie Mocy to dobry start i tam też można zacząć, nie znając niczego innego. Na temat ten w końcu wypowiedział się Mark Hamill – odtwórca jednej z głównych ról w sadze, czyli Luke’a Skywalkera – w wywiadzie dla portalu Collider.

„Zawsze myślę… Że według kolejności wydania. Mogę się mylić, ale jeśli zaczynasz na świeżo, prawdopodobnie oglądasz: pierwszy, drugi, trzeci, czwarty, piąty, szósty… Ech, Rogue One? To trudne, chwila. Rogue One jest przed czwartym! Tak, więc oglądasz: pierwszy, drugi, trzeci, Rogue One, czwarty, piąty, szósty, siódmy, ósmy… To trochę mylące.”

Hamill zdaje się sądzić, że chronologiczne oglądanie może być, wbrew pojęciu chronologii, trochę zagmatwane i trudne w ogarnięciu – sam, jak widać, ma problemy z poskładaniem wszystkich filmów po kolei. Później przyznaje jednak, że wszystko jest kwestią osobistego upodobania i dla każdego dobre będzie co innego.

Tak więc, choć Mark Hamill sam opowiada się za oglądaniem w kolejności powstawania kolejnych epizodów, nie ma jednej poprawnej odpowiedzi na pytanie: „Jak oglądać Gwiezdne Wojny?” i chyba pozostaniemy z tym problemem aż do końca wszechświata…


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.