Saga Star Wars

Rian Johnson i Mark Hamill o krytyce „Ostatniego Jedi” w mediach społecznościowych

rian-johnson-mark-hamill

Choć powszechnie wiadomo, że Ostatni Jedi ogółowi oglądających raczej się podobał, to znalazła się dość spora i dość głośna grupa fanów niezadowolonych z kierunku obranego przez najnowszy film w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Dawali o tym wyraźnie znać przede wszystkim przy pomocy mediów społecznościowych, do czego odnieśli się ostatnio scenarzysta i reżyser produkcji Rian Johnson oraz biorący udział w jej tworzeniu aktor Mark Hamill.

Przede wszystkim Rian Johnson został zapytany przez CNN, czy uważa, że z tej krytyki dla niego, jako reżysera i scenarzysty, wynika coś konkretnego:

„Na pewno nie, jeśli chodzi o coś w stylu: „O, oni mają rację, nie powinienem był tego robić”, natomiast bardzo wiele mówi to o fanach Gwiezdnych Wojen – każdy ma coś, co kocha i coś, czego nienawidzi. Każdy film spotyka się tak z pozytywnymi, jak i negatywnymi opiniami.”

Później Johnson wrócił jeszcze do myśli o fanach, mówiąc:

„To zresztą kolejna wspaniała cecha fanów Gwiezdnych Wojen… Wszystkich tak to pasjonuje.”

Podobne wrażenie zdaje się odnosić Mark Hamill – odtwórca roli Luke’a Skywalkera od czasu Nowej Nadziei:

„Są w to tak mocno zaangażowani… Wręcz czują, jakby to było po części ich własnością, a ja to w pełni rozumiem. Czuję dokładnie do samo. Nie wszystko zawsze wychodzi tak, jak ja bym chciał.”

Aktor jednak cieszy się, że trzydzieści osiem lat temu nie było takich możliwości, jakie są teraz.

„Mieliśmy ogromne szczęście, że nie było mediów społecznościowych, kiedy wychodziło Imperium Kontratakuje. Wtedy trzeba było trochę wysiłku, żeby usiąść i napisać: „Drogi panie Hamill, dlaczego zmieniłeś Harrisona Forda w stolik do kawy? To nie w porządku.” Teraz po prostu piszesz i wysyłasz. To takie proste. Czysta nienawiść może zostać dostarczona do twojego domu w ułamku sekundy.”

Jak widać, choć Hamill Johnson nie mają zamiaru wdawać się w kłótnię z osobami, które krytykują film i jego twórców w mediach społecznościowych, a nawet częściowo są w stanie ich zrozumieć i zaakceptować ich zdanie, warto po raz kolejny zwrócić uwagę, że z bezsensownego siania nienawiści nie wyniknie absolutnie nic.

Ostatniego Jedi będzie można zakupić w Polsce już od 23 kwietnia.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.