Filmy

Rian Johnson po raz kolejny o krytyce „Ostatniego Jedi” i swoich odczuciach

rian_johnson

Dzisiaj po raz kolejny przytoczymy Wam jeszcze jedną wypowiedź Riana Johnsona – scenarzysty i reżysera Ostatniego Jedi – odnoszącą się do bardzo głośnej krytyki jego filmu.

Tym razem filmowiec poruszył kwestię odmiennych opinii na temat filmu:

„Na początku mnie to przestraszyło, ale potem zrozumiałem, że z rzeczy, o które ludzie się wściekają, ja jestem najbardziej dumny. Grożono mi śmiercią. Ale to jest dosyć zbalansowane – 90% tego, co dostawałem w sieci było nie tylko cudowne i umacniające, ale też niesamowicie przemyślane. Pozostałe 10% to tylko głośne krzyki.”

Johnson znowu zwraca też uwagę, że nigdy nie da się zrobić tego, co każdy z osobna chciałby zobaczyć i odwołuje się do pierwszej reakcji Marka Hamilla – aktora wcielającego się w Luke’a Skywalkera:

„Podstawą jest zdawać sobie sprawę, że nie zadowoli się wszystkich. Ale i tak kiedy czytasz, że ktoś wolałby, żebyś był martwy, to rujnuje ci dzień.

Kiedy Mark po raz pierwszy to przeczytał, to było zupełnie coś innego niż się spodziewał. Ale prawda jest taka, że to normalny proces dla aktorów i reżyserów. Są po prostu takie momenty, kiedy aktor spyta: „A właściwie czemu moja postać miałaby to zrobić?” I dochodzi do rozmowy. Tu nie było inaczej.”

Każdy ma oczywiste prawo do własnego zdania na każdy temat i nikt nikomu nie zabrania Ostatniego Jedi nie lubić – Rian Johnson zdaje się tylko zachęcać do przemyśleń i zastanowienia nad przekazywanymi wypowiedziami. Skoro można dojść do porozumienia z aktorem, któremu może początkowo niekoniecznie podoba się pomysł na rozwój postaci, dlaczego nie można osiągnąć tego samego z fanami? Może niektórzy są zbyt zajęci piętnowaniem błędów, żeby usłyszeć głos zapraszający do rozmowy?

Źródło: EveningStandard


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.