Filmy

Rian Johnson postara się zachować ducha Star Wars w swojej nowej trylogii

Director-Rian-Johnson-new-Star-Wars-trilogy-spoilers

W nadchodzącej trylogii ze świata Star Wars reżyserii Riana Johnsona prawdopodobnie nie pojawi się żadna znana nam postać, ale reżyser dołoży wszelkich starań, by zachować ducha marki. Johnson miał na tyle pozytywne doświadczenie w pracy z Lucasfilmem nad Ostatnim Jedi, że obie zaangażowane strony zdecydowały się kontynuować współpracę, by stworzyć serię osadzoną poza sagą Skywalkerów. Szefowej Lucasfilm, Kathleen Kennedy, ta koncepcja tak się spodobała, że zgodziła się na rozpoczęcie prac pomimo braku zarysu fabuły.

Oczywiście, żadne szczegóły nie są w tej chwili znane, ale wiemy, że Johnson chce nakreślić całą historię jeszcze przed rozpoczęciem produkcji pierwszej odsłony i nie dopuszcza, aby reakcje części fanów na VIII Epizod wpływały na jego wybory w aktualnej pracy. Twórca wciąż jest na wczesnym etapie planowania, ale wydaje się, że ogólny zamysł zaczyna już materializować się w jego głowie.

W wywiadzie dla Digital Spy Rian opowiedział o swoim podejściu do tworzenia od podstaw nowej trylogii:

„Przyglądam się teraz wszystkiemu i, szczerze mówiąc, jestem właśnie w tej fajnej fazie: „Ok, o czym chciałbym opowiedzieć?”. Jedynym celem, jaki aktualnie mam, jest przypomnienie sobie, jak Gwiezdne Wojny wpływały na moje dzieciństwo. I to wszystko. Próbuję wymyślić, czym mają być moje filmy, jeśli nie będą miały klimatu Oryginalnej Trylogii? Co kreuje ducha Star Wars? Czym to może być dla dziecka, które nigdy nie słyszało o Gwiezdnych Wojnach? Wracam do fundamentalnych pytań o to, co sprawia, że [Gwiezdne Wojny – przyp. red.] ​​są takie, jakie są.”

Pierwsze filmy z Trylogii Sequeli opierają się głównie na nostalgii, znanych postaciach oraz wydarzeniach. Trudno jest spierać się z efektami osiąganymi przez taką strategię, ale w pewnym momencie Lucasfilm będzie musiał pójść dalej i poszerzyć swoje horyzonty o obszary wykraczające poza kontynuację Oryginalnej Trylogii.

Wyzwaniem dla Johnsona będzie wykorzystanie innego rodzaju nostalgii – polegającej na ogólnym odbiorze świata Gwiezdnych Wojen, a nie tylko zgłębiania dobrze znanych aspektów, które są związane z marką. Jeśli nowa trylogia Riana skupi się na wiernym ukazaniu klimatu Odległej Galaktyki, powinna bez kłopotu trafić do fanów i szerszej publiczności.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.