Filmy

Mark Hamill uważa, że Carrie Fisher pozostanie niezastąpiona

luke-leia-the-last-jedi

Choć śmierć Carrie Fisher w grudniu 2016 roku nie wpłynęła, przynajmniej w żaden widoczny sposób, na VIII Epizod sagi Gwiezdnych Wojen, to pojawił się problem z Leią w Epizodzie IX. Ostatnio do sieci wypłynęły plotki o możliwym ponownym obsadzeniu innej aktorki w tej roli – zapytany o swoje zdanie na ten temat w wywiadzie dla portalu ColliderMark Hamill stwierdził, że może to nie być zbyt dobry pomysł.

„Cóż, przede wszystkim nie mam pojęcia, jakie były dokładnie plany na rozwój jej postaci, ale patrząc na to, jak Han Solo był ważnym elementem w Epizodzie VII, a Luke w Epizodzie VIII, zakładaliśmy, że Leia będzie bardzo istotna w IX, szczególnie ze względu na relację z Kylo Renem, jako jej synem. Myślę, że obsadzenie kogoś innego byłoby dość trudne, bo ona jest po prostu nieusuwalną częścią tej postaci. Dowiedli już, że są w stanie, no wiesz, wygenerować wszystko komputerowo, jak to zrobili z Peterem Cushingiem, więc to nie może być przeszkoda nie do pokonania, a poza tym prace nad scenariuszem trwały jeszcze na tyle krótko, kiedy ją straciliśmy, że jeszcze można było wrócić do punktu wyjścia. Ale generalnie, jeśli mnie spytać, to ona jest niezastąpiona.”

Warto zwrócić uwagę na część, w której Hamill wspomina o etapie tworzenia scenariusza – można było nanieść w nim poprawki, ale się na to nie zdecydowano. Później kontrolę nad historią Epizodu IX przejęli J.J. Abrams Chris Terrio, którzy zaczęli pisać już po śmierci Carrie Fisher, więc najpewniej uwzględnili brak aktorki. Wart uwagi jest też fragment, w którym mówi o możliwości komputerowego wygenerowania twarzy zmarłej aktorki – Lucasfilm nie wyraża bowiem zainteresowania taką opcją.

Czy recast Lei Organy faktycznie nastąpi? Wszystko jest możliwe, choć to akurat wydaje się mało prawdopodobne.

Wywiad możecie obejrzeć tutaj:

Premiera Epizodu IX planowana jest na grudzień 2019 roku.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.