Gwiezdne Wojny - Historie

Nasza analiza trailera „Hana Solo” – czego się dowiedzieliśmy?

FalconPlanet

Wyczekiwany pełny zwiastun Solo: A Star Wars Story w końcu pojawił się dzisiejszej nocy i dostarczył nam sporo wypakowanych akcją scen. Wartka akcja to jednak nie wszystko, bo dzięki materiałowi wideo poznaliśmy więcej faktów na temat bohaterów i wydarzeń z filmu. Jakie zatem informacje możemy wyciągnąć ze zwiastuna? Dowiecie się tego z poniższej analizy.

1. Korelia

W pierwszych dwóch scenach możemy przyjrzeć się brudnej, industrialnej planecie Korelia, z której pochodzi Han. Najpierw widzimy miejsko-fabryczny pejzaż, a chwilę później wiszący nad miastem gwiezdny niszczyciel, który najprawdopodobniej jest w trakcie budowy lub napraw. Wizja takiego miejsca dobrze współgra z opisami twardego i nieprzyjaznego miasta, gdzie wychowali się Solo i Qi’Ra.

Corellia

Corellia2

2. Enfys Nest

Ponownie możemy przyjrzeć się Enfys Nest, która, jak ostatnio się okazało, jest kobietą i pomniejszym czarnym charakterem. Jej rolę porównuje się do roli Jabby w Powrocie Jedi.

EnfysNestTrailer

3. Lando w kasynie

Scena ta wskazuje, że właśnie w kasynie Han i Lando spotkają się po raz pierwszy. Żetony (tudzież pieniądze), które Solo przesuwa potem po stole, każą przypuszczać, że właśnie wtedy przyszli druhowie zagrają o Sokoła Millennium. Mogę się rzecz jasna mylić, ale sytuacja wydaje się nader dogodna.

LandoCassino

4. Paul Bettany jako ten zły

W końcu możemy przyjrzeć się Paulowi Bettany’emu i jego gangsterskiej kreacji. Dla przypomnienia, Paul zastąpił w roli czarnego charakteru niejakiego Michaela K. Williamsa, który w wersji reżyserowanej jeszcze przez Millera i Lorda miał odgrywać mafiosa obcej rasy. Ron Howard najwyraźniej stwierdził, że człowiek lepiej sprawdzi się w tej roli.

PaulBettanyTrailer

5. Han na Mimban

Pamiętacie figurkę Hana w stroju szturmowca z Mimban, która wyciekła do sieci jakiś czas temu? Teraz mamy potwierdzenie, że szmugler przebierze się za imperialnego żołdaka z tej błotnistej planety.

HanSoloMimbanOutfit

6. Blaster Tobiasa – DL-44

Czyżbyśmy mieli dowiedzieć się, skąd Han wziął swój słynny blaster DL-44? Wygląda na to, że wcześniej należał on do Tobiasa Becketta, który podarował go Hanowi przed jedną z misji. Można to wywnioskować ze sceny w trailerze, choć powinniśmy brać po uwagę tradycyjną zmyłkę, wynikającą z braku kontekstu.

TobiasBeckettBlaster

7. L3-37 będzie naprawdę spoko!

Widać to już po kilku sekundach, jakie droid dostał w trailerze. Myślę, że będzie w dużej mierze pełnił rolę „rozładowywacza atmosfery”, podobnie jak K2-SO w Łotrze 1.

L3-37_Trailer

L3-37_Trailer2

8. Range Trooperzy w akcji

Nareszcie możemy zobaczyć w akcji Range Trooperów, no i przy okazji ich obecność na pociągu z zimowej planety potwierdza, że jest to imperialny transport. Ciekawe, co takiego wiozą, że ekipa Hana zdecydowała się na skok?

Co więcej, okazuje się, że w akcji będzie aktywnie uczestniczył Tobias.

RangeTroopers

TobiasBeckettTrain

9. Maszyna krocząca na Mimban

Ten krótki urywek świadczy, że na Mimban dojdzie porządnej wymiany ognia. Widzimy desantującą się maszynę kroczącą. Nie jest to jednak standardowy AT-ST, gdyż na froncie posiada spore działo – przypomina nieco AT-AP z czasów Wojen Klonów.

MimbanWalker

10. Chewbacca i jego… żona?

To chyba najbardziej intrygujący moment ze zwiastuna. Czyżbyśmy mieli poznać żonę Chewbacci, Mallę? Do tej pory Malla należała tylko do Legend, ponieważ nie pojawiła się w żadnych źródłach Nowego Kanonu. Po raz pierwszy spotkaliśmy ją w niesławnym The Star Wars Holiday Special, zaś później ukazała się w szeregu pozycji Starego Kanonu. Mam szczerą nadzieję, że to właśnie ona!

ChewbaccasWife

11. Wiek Chewbacci

W trakcie pościgu imperialnych za Sokołem (na którym specjalnie nie będę się skupiał w tej analizie, bo nic nowego nie wniósł) poznajemy wiek Chewiego, gdy zaczął podróżować z Hanem. 190 lat to całkiem sporo, ale, jak stwierdził Solo, nasz Wookiee wygląda jak na niego naprawdę dobrze!

ChewbaccasAge

To by było na tyle, jeśli chodzi o naszą analizę trailera. Ze swojej strony dodam, że po jego obejrzeniu mój sceptycyzm zmienił się w pewną dozę ekscytacji nadchodzącym spin-offem. Parafrazując Hana: Mam co do tego dobre przeczucia.

A jakie są Wasze wrażenia i spostrzeżenia po zwiastunie? Dajcie znać w komentarzach!

Poniżej obejrzycie omawiany trailer:


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.