Portal

Poniżej 12 Parseków – zwiastun „Solo”, „Nowa Nadzieja” z muzyką na żywo i inne newsy z zeszłego tygodnia

solo-a-star-wars-story-l337

Znowu doszło do małego przesunięcia w czasie i nasze podsumowanie wiadomości z minionego tygodnia widzicie dopiero w poniedziałek, ale mamy nadzieję, że to Wam za bardzo nie przeszkadza. Zaczynajmy!

2 kwietnia

 • Zielony królik Jaxxon już pełną gębą (dosłownie!) jest w Nowym Kanonie uniwersum Gwiezdnych Wojen – pojawił się na kartach komiksu Star Wars Adventures Annual 2018.

 • Collider ujawnił ekskluzywną reklamę amerykańskiej sieci restauracji Denny’s, powiązaną z filmem Han Solo. Gwiezdne Wojny – Historie. W materiale wideo pojawia się Chewbacca, sporo nowych przedstawicieli obcych ras, a także gra w Sabacca, odbywająca się pomiędzy dwoma chłopcami przebranymi za Hana i Lando.

 • Za sprawą ujawnionych w sieci kart Topps możemy dokładniej przyjrzeć się bohaterom oraz pobocznym postaciom z filmu Han Solo – Gwiezdne Wojny. Historie. Fotografie kart znajdziecie tutaj.

3 kwietnia

 • Rian Johnson – scenarzysta i reżyser Ostatniego Jedi  po raz kolejny wypowiedział się na temat głośniej krytyki filmu i przy okazji opowiedział też o swoich odczuciach względem produkcji. Tłumaczenie jego słów znajdziecie oczywiście w naszym artykule.
 • Znowu Rian Johnson – tym razem w kontekście kolejnej trylogii w świecie Star Wars rozważa, co kreuje ducha sagi, ponieważ w swoich następnych filmach ma zamiar go zachować. Przeczytacie o tym tutaj.

4 kwietnia

 • Rian Johnson wyjaśnił, dlaczego do ostatecznej wersji Ostatniego Jedi nie załapało się tak wiele scen z Finnem, którego gra John Boyega – filmowiec wytłumaczył, że większość w ostatecznym rozrachunku nie wniosłaby zbyt wiele do filmu i zapewnił, że decyzja nie została podjęta na skutek złej gry Boyegi, którą uważa za rewelacyjną. Wypowiedź scenarzysty i reżysera przeczytać możecie tutaj.
 • Mark Hamill wyjawił, że nie miałby nic przeciwko wykorzystaniu w przyszłych filmach cyfrowej kopii jego twarzy, aby przywrócić Luke’a Skywalkera na ekrany kin nawet po śmierci aktora. Jest też entuzjastycznie nastawiony na zastąpienie go młodszym aktorem, który zagrałby odmłodzoną wersję Luke’a. Jego wypowiedź znajdziecie tutaj.
 • Decyzja o zwrocie akcji w postaci Rey będącej córką dwójki pijaków z Jakku została podjęta przez scenarzystę i reżysera Ostatniego JediRiana Johnsona, ale okazuje się, że reżyser Przebudzenia MocyJ.J. Abrams, miał co do tego wątku zgoła inny plan – informuje o tym Simon Pegg, którego wypowiedź przeczytać możecie w naszym artykule.

5 kwietnia

 • 9 października w Krakowie na TAURON Arenie, 10 października we Wrocławiu na Hali Stulecia, 12 października w Gdańsku na ERGO Arenie oraz 13 października w warszawskiej Hali Torwar odbędą się seanse IV Epizodu Gwiezdnych Wojen –Nowej Nadziei – któremu towarzyszyć będzie muzyka grana na żywo przez orkiestrę. Więcej na ten temat dowiedzieć możecie się tutaj.
 • W wywiadzie dla portalu Collider Mark Hamill stwierdził, że obsadzenie innej aktorki w roli Lei może nie być zbyt dobrym pomysłem, do tego bardzo trudnym w realizacji. Tłumaczenie poniższej wypowiedzi aktora przeczytacie tutaj.

6 kwietnia

 • W podcaście The Moment With Brian Koppelman Tony Gilroy, który uznawany jest za współautora scenariusza do Łotra 1, ujawnił, że na planie filmu spędził dziewięć miesięcy i przy okazji opisał także sytuację, jaką zastał, kiedy sprowadzono go na plan na potrzeby dokrętek. Więcej na ten temat dowiecie się z naszego artykułu.
 • Choć premiera Solo: A Star Wars Story planowana jest na 25 maja, niektórzy będą mieli okazję zobaczyć film wcześniej, gdyż zadebiutuje on 15 maja na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes – oczywiście poza konkursem.
 • Opublikowano kolejny fragment powieści Star Wars: Last Shot. Ujawnia on udział Sany Starros w akcji książki. Nasze tłumaczenie przeczytać możecie tutaj.

7 kwietnia

 • Wypłynęły nowe informacje na temat czarnego charakteru w filmie Solo: A Star Wars Story – Enfys Nest okazuje się być kobietą i mieć małą, ale ważną rolę. Istnieje też szansa, że drugi gwiezdnowojenny spin-off doczeka się sequeli. Więcej dowiecie się tutaj.
 • Dzięki serii kart kolekcjonerskich uzyskaliśmy lepsze spojrzenie i nowe informacje na temat postaci z Hana Solo – więcej informacji uzyskać możecie tutaj.
 • Sklep Pyramid International, znany ze sprzedaży plakatów i innych artykułów promocyjnych inspirowanych filmami, ujawnił wiele nowych, oficjalnych grafik z Solo: A Star Wars Story. Wspomniane grafiki znajdziecie w naszym artykule poświęconym temu tematowi.

9 kwietnia

I to tyle, jeśli chodzi o informacje z zeszłego tygodnia. Mamy nadzieję, że podsumowanie się Wam przyda, choć oczywiście zalecamy czytać wszystkie nasze newsy na bieżąco.

Niech Moc będzie z Wami!


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.