Saga Star Wars

Fan wskazał ciekawy motyw łączący „Nową Nadzieję” i „Ostatniego Jedi”

Luke_Leia

Reżyser Rian Johnson pokazał swoją miłość do sagi Gwiezdnych Wojen w swoim najnowszym filmie – Ostatnim Jedi – wytyczając tym samym nową ścieżkę dla rozwoju uniwersum i zaskakując fanów kilkoma zwrotami akcji. Dzięki wydaniu filmu za Oceanem na Blu-ray i 4K Ultra HD pod koniec marca, fani mogą dokładnie przyjrzeć się wielu niuansom zawartym w superprodukcji, o czym zresztą cały czas dowiadujemy się z sieci.

Jeden z fanów wskazał na Twitterze powiązanie między Nową Nadzieją z 1977 roku a wydarzeniami z The Last Jedi, które w ferworze wydarzeń łatwo można było przegapić w kinie. Wiążą się one z początkiem całej sagi i zakończeniem podróży Luke’a w ósmej części.

„Właśnie zdałem sobie sprawę, że historia Luke’a Skywalkera rozpoczęła się za sprawą Lei, która wysłała swoją projekcję, prosząc o pomoc, a zakończyła, gdy Luke wysłał projekcję samego siebie, by pomóc Lei.”

Luke_Leia

W Nowej Nadziei Luke przypadkiem otrzymał holograficzną wiadomość od Lei Organy, proszącej o pomoc Obi-Wana Kenobiego, co ostatecznie poskutkowało przyłączeniem się Skywalkera do Rebelii. Wiele dekad później, ostatnim wysiłkiem skorzystał z Mocy, by wykonać swoją projekcję na Crait i odwrócić uwagę Kylo Rena na tyle długo, żeby resztki z Ruchu Oporu mogły uciec.

Sam Johnson był jednym z tysięcy użytkowników, którzy polubili tweeta, co może potwierdzać celowe wykorzystanie projekcji, by zakończyć heroiczną podróż Luke’a, nawiązując do tego, jak się rozpoczęła.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.