Saga Star Wars

Epizod IX – po raz pierwszy w historii marki Star Wars kobieta została drugim reżyserem

star-wars-episode-ix-logo-1536x864

Zaledwie wczoraj pisaliśmy o wywiadzie z szefową Industrial Light and Magic, która zapowiadała, że w zarządzanej przez nią wytwórni, jak i w samym Lucasfilmie planowane są spore zmiany kadrowe, mające poszerzyć dywersyfikację płciową pośród pracowników na wszystkich szczeblach – od kierownictwa, poprzez reżyserów, na specjalistach od efektów specjalnych kończąc. Znaczący postęp na drodze do tego przełomowego momentu przyszedł niespodziewanie już dziś, gdyż dowiedzieliśmy się, że Victoria Mahoney, jako pierwsza kobieta w historii marki, przejmie rolę drugiego reżysera IX Epizodu sagi Gwiezdnych Wojen.

O tym fakcie poinformowała na Twitterze przyjaciółka J.J. AbramsaAva DuVernay – której jakiś czas temu także zaproponowano udział w gwiezdnowojennym projekcie, ale odmówiła. Jej twitterowy wpis znajdziecie poniżej:

„Z radością dzielę się tą historyczną wiadomością. Czarna kobieta reżyseruje opowieści z odległej galaktyki. Pierwszy reżyser – J.J. Abrams. Drugi reżyser – Victoria Mahoney.”

Niedługo potem informację potwierdziła sama zainteresowana:

„No dobra, wyciągamy kota z worka. Dziękuję za umieszczenie mojego nazwiska obok Star Wars i Lucasfilmu, Ava. Dziękuję również J.J. Abramsowi za zaproszenie mnie na tę niesamowitą przejażdżkę. (…)”

Dla wyjaśnienia, rola drugiego reżysera polega głównie na dopilnowaniu odpowiednich ujęć oraz nadzorowaniu pracy z kaskaderami. Choć jest to funkcja zdecydowanie mniej istotna od pierwszego reżysera, którym jest J.J. Abrams, to zdecydowanie stanowi kamień milowy w kwestii zatrudniania kobiet na reżyserskich stanowiskach przy pracy nad marką Star Wars.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.