Gwiezdne Wojny - Historie

Dlaczego to Alden Ehrenreich został wybrany do roli Hana Solo? Chris Miller wyjaśnia

Solo-04

Wybór Aldena Ehrenreicha do roli przemytnika znanego w całej galaktyce jako Han Solo w drugim z kolei spin-offie osadzonym w świecie Gwiezdnych Wojen od początku wzbudzał i nadal wzbudza wśród fanów sporo kontrowersji. Do premiery Solo: A Star Wars Story zostało już naprawdę niewiele czasu, więc nie mogło być lepszej pory, żeby ktoś ten wybór wytłumaczył. Podjął się tego, w bardzo racjonalnym stylu, człowiek częściowo za niego odpowiedzialny – Chris Miller, czyli jeden z dwóch reżyserów, którzy początkowo pracowali przy filmie.

Swoimi przemyśleniami na temat Ehrenreicha i tego, jak młody aktor pasuje do roli Miller podzielił się z Esquire:

„Udawanie Harrisona Forda byłoby jak bardzo długi skecz w Saturday Night Live. Chcieliśmy kogoś, kto przywołałby ducha  ikonicznego występu, jednocześnie wnosząc coś nowego i świeżego. Rozmawialiśmy trochę o tym, co zrobił Chris Pine jako Kapitan Kirk. Nie powtarzał Shatnera i nadał postaci własną tożsamość, wciąż zachowując oryginalne cechy. Właśnie to poczuliśmy u Aldena.”

Chris Miller podkreśla też, z jak dobrym wyczuciem Ehrenreich kreował swoją postać. Do tego dochodzi Phil Lord, który stwierdził, że:

„Był jednocześnie klasyczny i współczesny.”

Wypowiedzi duetu reżyserów, choć później odsuniętych od pracy nad filmem w wyniku różnic kreatywnych między nimi a wytwórnią, napawają optymistycznie w kwestii występu Aldena Ehrenreicha, choć oczywiście lepiej zachować trochę dystansu i już po seansie Hana Solo ocenić pracę aktora samodzielnie. A do tego okazję będziemy mieli już niedługo, bo spin-off o szmuglerze trafi do polskich kin 25 maja.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.