Gwiezdne Wojny - Historie

„Han Solo” to pierwszy film w świecie Star Wars, w którym zabraknie C-3PO i R2-D2

Solo_C3PO

Han Solo. Gwiezdne Wojny – Historie bez wątpienia mocno różni się od innych filmów osadzonych w Odległej Galaktyce. Okazuje się jednak, że jest pewien aspekt, który odróżnia go wręcz radykalnie od pozostałych produkcji, a ma on związek z tym, kogo nie zobaczymy w spin-offie.


Poniżej znajdziecie drobne spoilery, więc zaglądacie na własną odpowiedzialność!


Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy Was o wywiadzie z Markiem Hamillem, w którym aktor zdradził, że odtwórca roli legendarnego C-3PO – Anthony Daniels – pojawi się w Solo: A Star Wars Story. Wszyscy automatycznie założyli, że mowa tu o ponownym wcieleniu się złotego droida, gdyż C-3PO i jego towarzysz – R2-D2 – jak dotąd ukazani byli we wszystkich Gwiezdnych Wojnach (choćby w formie drobnego cameo, jak w Łotrze 1). Tym razem sprawa ma się jednak nieco inaczej, bo choć Daniels zagra w Solo, to nie zobaczymy tam żadnego z dwójki droidów.

Fakt ten ujawnił współautor scenariusza spin-offu, Jon Kasdan. Dodał też, że postać graną przez Danielsa mogliśmy już zobaczyć w jednym z trailerów Hana Solo, ale zwyczajnie nie byliśmy w stanie go rozpoznać, ponieważ wciela się w… Wookiego.

W filmie znajdziemy sekwencję, gdzie Han i Chewbacca wpadają w tarapaty i uzyskują pomoc od pewnego Wookiego, który pomoże im w ucieczce. To właśnie bohater grany przez Anthony’ego.

Biorąc pod uwagę powyższe rewelacje, możemy wyrzucić do kosza teorię, że Wookiee znany nam z trailera jest żoną Chewbacci – Malą – co sugerowano we wcześniejszych analizach zwiastunów.

Drugi ze scenarzystów – Lawrence Kasdan – dodaje, że brak obecności C-3PO i R2-D2 to niejedyna kwestia, która wyróżnia Hana Solo na tle inny produkcji z uniwersum Gwiezdnych Wojen:

„Jest w tym filmie wiele rzeczy, które wyróżniają go na tle pozostałych.”

Co myślicie o zerwaniu z tradycją umieszczania słynnych droidów w każdym filmie? Będzie Wam ich brakowało czy może uważanie, że to dobra decyzja? Dajcie znać w komentarzach!

Solo: A Star Wars Story pojawi się w kinach 25 maja.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.