Saga Star Wars

Dlaczego Ron Howard nie stanął za sterami „Mrocznego Widma”? Reżyser wyjaśnia

Ron-Howard-The-Phantom-Menace

Reżyser najnowszego filmu osadzonego w uniwersum Gwiezdnych Wojen – Ron Howard – miał swego czasu okazję wyreżyserowania Mrocznego Widma, jednak odrzucił propozycję. W wywiadzie dla magazynu Total Film zdecydował się powiedzieć, czemu nie skusił się na opowiedzenie pierwszej części historii poprzedzającej wydarzenia z oryginalnej trylogii. Zrobił to, by uciąć niepotrzebne plotki i dyskusje na ten temat, twierdzące, że Howardowi nie spodobał się scenariusz filmu.

„Chciałbym to trochę wyjaśnić. To była swobodna rozmowa na parkingu. Nie było tak, że czytałem scenariusz i ostrożnie go rozważałem. To była odruchowa reakcja, od razu poczułem, że to George powinien to zrobić.”

Co zatem skłoniło reżysera Pięknego umysłu do przystąpienia do prac nad spin-offem o Hanie Solo?

„Teraz, kiedy inni ludzie poszerzają zakres i podejście do filmów, stało się to bardziej rozsądnym rozwiązaniem.”

Czy inna decyzja Howarda mocno wpłynęłaby na ostateczny kształt I Epizodu sagi Star Wars? Zapewne tak – choć warto wspomnieć, że całkiem niedawno reżyser bronił Mrocznego Widma (uważanego za jedną z gorszych części) i występu Jake’a Lloyda w roli młodego Anakina Skywalkera – lecz na własnej skórze nigdy się o tym nie przekonamy. Już niedługo, bo 25 maja,  będziemy mogli za to ocenić, czy przejęcie przez niego sterów Hana Solo było dobrą decyzją.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.