Gwiezdne Wojny - Historie

Emilia Clarke nie chce, aby nazywać postaci kobiet silnymi

emilia_clarke_as_qira_in_solo_a_star_wars_story_2

W nowym wywiadzie dla Variety Emilia Clarke, odtwórczyni roli Qi’Ry w nadchodzącym Solo: A Star Wars Story, wyraziła swoją ogromną niechęć do nazywania postaci kobiet silnymi, ponieważ uważa podobny zwrot za przejaw seksizmu.

Aktorka stwierdziła, że używanie takiego określenia wobec postaci w filmie jest co najmniej bezsensowne:

„Jeśli nie jest silna, to jaka ma być? Chcecie mi powiedzieć, że jest jakaś inna opcja, że jest słaba? Sądzicie, że wiodąca postać w filmie może być słaba? To naprawdę nie ułatwia wytrzymywania rozmowy, więc już wystarczy z silnymi kobietami.”

Clarke zwróciła uwagę, że zwroty w tym stylu nigdy nie są używane wobec mężczyzn i że o ważnych postaciach męskich mówi się jako o silnych, kiedy chodzi o siłę fizyczną:

„Chyba, że przypakuję, ale nic o tym nie wiem, więc po prostu to zmieńmy.”

Znana z roli w Grze o Tron aktorka zasugerowała zadawanie innych pytań w miejsce tych o wcielanie się w silną kobietę: „Jak to jest grać kogoś potężnego?” lub „Jakie to uczucie grać wiodącą postać kobiecą w filmie wysokobudżetowym?”.

„Wyrzucie „silna” i znajdźcie inny przymiotnik. Ja po prostu gram kobietę.”

Popis, który Emilia dała w roli Qi’Ry będziemy mogli oglądać już niedługo, bo 25 maja Han Solo trafi do polskich kin.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.