Gwiezdne Wojny - Historie

Scenarzysta „Solo” twierdzi, że Lando Calrissian jest panseksualny

Lando-Calrissian-In-Millennium-Falcon-In-Solo-Star-Wars-Story

Okazuje się, że Lando Calrissian nie jest typowym bawidamkiem, jak mogli sądzić do niedawna fani. Właśnie dowiedzieliśmy się, że legendarny bohater swoje zainteresowanie kieruje nie tylko ku kobietom, ale też mężczyznom, kosmitom różnych płci, a nawet droidom. Jeden z autorów scenariusza Solo: A Star Wars Story potwierdził, że Lando ma bardzo płynną seksualność. Przyszły administrator Miasta w Chmurach prawdopodobnie w naszym świecie utożsamiałby się z panseksualizmem.

Seksualność w Gwiezdnych Wojnach nigdy nie była przesadnie eksponowana, bo też nie w takim celu powstawały owe filmy. Znajdziemy tam oczywiście wątki romantyczne, ale bardzo niewiele momentów było natury czysto seksualnej. Nawet Han i Leia, będący najbardziej charakterystyczną parą Gwiezdnych Wojen, nigdy w filmach nie wyszli poza etap zwykłych pocałunków. Lando Calrissian był jednak wyjątkiem. Od swojego debiutu w Imperium Kontratakuje, Lando emanował wręcz oszałamiającym urokiem. Był pierwszą prawdziwą reprezentacją ludzi o ciemnym kolorze skóry (i przez jakiś czas jedyną). Teraz jego seksualność ma nadać jeszcze większej różnorodności Odległej Galaktyce.

The Huffington Post zapytał współautora scenariusza Hana SoloJonathana Kasdana – o seksualność Lando. Przez cały czas Lando pozornie flirtuje ze wszystkimi: kobietami, mężczyznami, a nawet droidami. Ponoć można dostrzec ślady jakiejś „chemii” pomiędzy jego nowym droidem L3-37 a nim samym. Przytyki skierowane ku Hanowi także mogą być interpretowane jako flirt. Kasdan powiedział, że wierzy, iż Lando jest panseksualny:

„Występuje pewna płynność względem seksualności postaci odgrywanej przez Donalda i Billy’ego Dee. Chciałbym, aby w tym filmie pojawiła się wyraźniej postać LGBT. Myślę, że nadszedł już na to czas, i uwielbiam tę płynność – rodzaj spektrum seksualności, do którego odwołuje się postać Donalda, gdzie mieszczą się nawet droidy. Nie tworzy wokół siebie sztywnych reguł. Myślę, że to fajnie.”

Z komentarza Kasdana wynika, że ​​w filmie nie ma wprost określonej seksualności Lando. Wydaje się być ona bardziej domniemana niż całkiem jawna. Prawdopodobnie jest to właściwa droga, ponieważ – jak wspomnieliśmy wcześniej – seria nigdy nie była przesadnie nastawiona na eksponowanie tego typu aspektów. Nie ma nic złego w tym, że Lando flirtuje z każdym, ale jeśli w filmie jego flirt przeszedłby do następnego, fizycznego etapu, mogłoby to wykraczać poza ramy, w jakich mieszczą się Gwiezdne Wojny. Ostatecznie mówimy o filmie oznaczonym PG-13, więc pewien umiar w takich kwestiach musi zostać zachowany.

Niektórzy fani zapewne zareagują ostro na wieść o tym, że Lando jest panseksualny, zwłaszcza po tym, jak agresywnie podrywał Leię w Imperium Kontratakuje, ale w moim odczuciu taka wizja pasuje do Calrissiana. To wolna i niezwykle otwarta osoba, a uniwersum Gwiezdnych Wojen mieści w sobie tak wielu kosmitów i taką ilość innych stworzeń, które zaprzeczają wszelkim konwencjom płci, że naturalnie wydaje się, iż hedonistyczna postać pokroju Lando będzie otwarta na wiele opcji.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.