Gry

Weteran studia BioWare będzie pracował nad nową grą ze świata Star Wars

star-wars-old-republic-theme-xx15

Weteran studia BioWare ujawnił, iż wkrótce będzie pracował nad nową grą ze świata Gwiezdnych Wojen. Blair Brown, który spędził sześć lat w studiu znanym głównie z produkcji gier cRPG, był w tym czasie zaangażowany w kilka dużych projektów. W ostatnim czasie Brown służył jako producent wykonawczy Dragon Age: Inkwizycja i obecnie rozwijanego Anthem.

Teraz Brown idzie dalej. Producent przeskakuje do innej stajni należącej do Electronic Arts, czyli Respawn Entertainment. Respawn najbardziej znane jest dzięki grze Titanfall, jednak zamiast pracować nad kolejnym tytułem z tej serii, Brown będzie wspomagał produkcję gry osadzonej w uniwersum Star Wars. Blair ogłosił na Twitterze, że opuści BioWare w przyszłym miesiącu, a w lipcu dołączy do Respawn:

Brown prawdopodobnie będzie odpowiednim kandydatem dla omawianego projektu, a biorąc pod uwagę jego doświadczenie w pracy nad tytułami cRPG, możemy założyć, że nowa gra zostanie stworzona w podobnym tonie.

EA z pewnością ma nadzieję, że Respawn odniesie sukces. Do tej pory korzystanie przez wydawcę z licencji Gwiezdnych Wojen nie należało do szczególnie imponujących, a gry z serii Star Wars: Battlefront od DICE spowodowały więcej negatywnego szumu, niż można się było kiedykolwiek spodziewać. Zamknięcie Visceral także nie przysporzyło wydawcy zwolenników.

Miejmy nadzieję, że wraz z nową grą od Respawn Entertainment zła passa Star Wars w branży gamingowej w końcu się odwróci.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.