Gwiezdne Wojny - Historie

Ron Howard o ogromnym wpływie George’a Lucasa na „Solo: A Star Wars Story”

solo-star-wars-story-george-lucas-scene

Pomimo sprzedania studia Lucasfilm ponad pięć lat temu, George Lucas pozostaje ważną i lubianą postacią pośród fanów i obecnych twórców Gwiezdnych Wojen.

Ojciec serii poważnie zaangażował się w produkcję najnowszego spin-offu, który skupia się na przedstawieniu młodości Hana Solo. Pojawił się nawet na premierze Solo: A Star Wars Story, zaś Ron Howard powiedział w rozmowie z ComicBook.com, że Lucas bardzo mocno wspierał produkcję filmu już od samego początku:

„Naprawdę wspierał film. Odwiedził nas na planie, co ogólnie zdarza się bardzo rzadko, ale zrobił to, aby okazać wsparcie. To było naprawdę fajne i potraktowałem to jako ogromny komplement. [George – przyp. red.] był także przekonany, że będę wiedział jak zmaksymalizować wartość rozrywkową tych postaci i tego świata.”

Han Solo był już w trakcie realizacji od momentu, gdy Disney kupił Lucasfilm. Można powiedzieć, że to dzięki Lucasowi w ekipie znalazł się legendarny Lawrence Kasdan, o czym sam scenarzysta chętnie opowiedział:

„George i Kathleen Kennedy zdecydowali, że gdy firma będzie już działała bez George’a, a Kathy przejmie stery, część z tego, nad czym już pracowali, będzie kontynuowana. Kiedy zadzwonili do mnie, powiedziałem: „Nie wiem, czy mam ochotę pracować nad czwartym filmem o Gwiezdnych Wojnach”, a oni odparli na to: „A co, jeśli byłby tam Han?”

Powiedziałem im wtedy: „Cóż, kocham Hana”, a oni tak jakby wcisnęli odpowiedni guzik, jeśli wiesz co mam na myśli. Powiedziano mi, że mogę zrobić z nim wszystko i ostatecznie mnie tym przekonali.”

Ze słów reżysera oraz scenarzysty Solo jasno wynika, że George Lucas miał spory wpływ na obecny kształt filmu. Nie tylko poprzez swoje dobre rady w trakcie produkcji, ale też dzięki decyzjom podjętym jeszcze przed sprzedażą Lucasfilmu.

Już 25 maja będziemy mogli przekonać się, jak z oddaniem wizji George’a Lucasa poradził sobie Ron Howard, gdyż dokładnie wtedy nadejdzie polska premiera Hana Solo.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.