Gwiezdne Wojny - Historie

Lawrence Kasdan i Jon Kasdan o krytyce fanów wobec „Hana Solo”

solo-japanese-poster-cover

Od dnia, w którym ogłoszono prace nad spin-offem opowiadającym o młodości Hana Solo, film spotykał się z nieustanną krytyką części społeczności fanów, wskazujących, że podobna produkcja jest zupełnie niepotrzebna Gwiezdnym Wojnom.

Scenarzyści Solo: A Star Wars StoryLawrence Kasdan i Jon Kasdan – w niedawnej rozmowie z portalem CinemaBlend wypowiedzieli się na temat wspomnianego wcześniej krytycyzmu fanów.

Legendarny scenarzysta Imperium Kontratakuje – Lawrence Kasdan – odniósł się do sprawy następująco:

„Rozumiem sytuację, ale nie biorę tego zbyt poważnie. Znam tę sprawę z obu stron barykady. Żaden z tych filmów nigdy nie będzie taki, jak Imperium Kontratakuje. W ostatnich latach ciągle widzi się jakieś prognozy, ale potem nic z tego nie wynika. Zawsze sobie myślę: „Cóż, jeśli film działa, to po prostu działa.” Trzy minuty później nikt już nie pamięta o żadnych wpadkach, jeśli film jest dobry. Jeżeli jednak film nie działa odpowiednio, wtedy każdy siedzi i mówi: „Widzisz? Mówiłem, że będzie do dupy.”

Jonathan Kasdan, będący nie tylko scenarzystą, ale też wieloletnim pasjonatem Gwiezdnych Wojen, wypowiedział się o ewolucji, jaką przeszła zarówno marka Star Wars, jak i oczekiwania fanów względem niej:

„Wiesz, to nawet zabawne. Mamy do czynienia z nową rzeczywistością, różniącą się od tej, z której wywodzą się te filmy. Myślałem o tym ostatniej nocy, gdy nie mogłem zasnąć. Oryginalne Gwiezdne Wojny są jak letni film kategorii B, po którym każdy spodziewał się wyłącznie porażki, ale okazał się świetny i rozpoczął pewną tradycję. Te film są historycznie kierowane do mas… Więc teraz są osadzone w takim miejscu kultury, gdzie stanowią element powodujący największe możliwe podziały w przemyśle filmowym. To naprawdę zabawna ironia.”

Dość powszechnie i błędnie zakłada się, że Han Solo jest filmem produkowanym przez Disney wyłącznie dla osiągnięcia zysku, bez poszanowania dla marki. Sęk tkwi w tym, że prace nad tytułem przybliżającym nam młodość słynnego szmuglera rozpoczęły się jeszcze zanim George Lucas sprzedał swoją wytwórnię. Produkcja ta jest więc niejako kontynuacją zamysłu Ojca Odległej Galaktyki.

Han Solo. Gwiezdne Wojny – Historie zadebiutuje w kinach już 25 maja!


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.