Książki i komiksy

Timothy Zahn zapowiada kolejne powieści o Thrawnie

thrawn-timothy-zahn

[AKTUALIZACJA] Timothy Zahn sprostował przekaz z Comic Conu i zwrócił uwagę, iż nie ma żadnych sprecyzowanych planów względem kolejnych książek. W swojej wypowiedzi mówił jedynie o ogólnych pomysłach na nowe powieści, ale nie jest to jeszcze nic konkretnego.


Wielki Admirał Thrawn to postać, której nie trzeba przedstawiać nikomu, kto choć przelotnie interesował się książkami z Rozszerzonego Uniwersum. Bohater serii powieści autorstwa Timothy’ego Zahna zadebiutował jeszcze w latach ’90, zaś teraz przeżywa swoją drugą młodość. Wszystko to dzięki przywróceniu go do kanonu w serialu Star Wars: Rebelianci i dwóm nowym książkom, z których jedna jest już dostępna za Oceanem, a druga wskoczy na sklepowe półki 26 czerwca. Okazuje się jednak, że to nie wszystko, co w ma w planach względem Thrawna Timothy Zahn, gdyż pisarz oznajmił niedawno, że już w tej chwili pracuje nad kolejnymi tytułami.

Podczas wizyty na Comic Con Revolution, gdzie rozmawiał ze swoimi fanami, Zahn przyznał, że pracuje obecnie nad dwiema kolejnymi książkami o Wielkim Admirale, ale nie może ukończyć pracy nad nimi dopóki produkcja IX Epizodu sagi Star Wars nie zostanie sfinalizowana.

Jeśli oglądaliście już finał Rebeliantów, to z pewnością wiecie, że nie był on zbyt szczęśliwy dla genialnego Chissa. Twórca serialu – Dave Filoni – jakiś czas temu potwierdził jednak, że Admirał przeżył zasadzkę przygotowaną przez załogę Ducha:

„Dużo o tym myślałem… To jedna z tych rzeczy, o których myślisz sobie: „Kurczę, taka scena po napisach końcowych byłaby świetna!” I choć jest to bardzo kuszące, to zdecydowałem, że jeśli w ogóle poruszymy ten wątek, to chcemy zabrać się za to właściwie i bez angażowania się w to teraz, ponieważ wiele rzeczy może jeszcze ulec zmianie. Mam sporo teorii dotyczących tego, co się z nimi dzieje i gdzie są. Powiem tylko tyle: nie są martwi. Przeżył zarówno Ezra, jak i Thrawn.”

Zniknięcie Thrawna razem z Ezrą Bridgerem otwiera nowe ścieżki dla kolejnych historii związanych z postacią imperialnego dowódcy, a Timothy Zahn będzie miał spore pole do popisu, gdy tylko dostanie szansę dokończenia swojej pracy nad nowymi powieściami.

Jak na razie fanom z USA pozostaje zadowolić się drugą częścią kanonicznych przygód Thrawna, zaś polscy czytelnicy muszą liczyć na to, iż kiedyś doczekają się którejkolwiek ze wspomnianych książek.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.