Gwiezdne Wojny - Historie

Optymistyczne prognozy finansowe „Hana Solo” na weekend otwarcia

Solo_Prognozy_Finansowe

Gwiezdne Wojny to niezaprzeczalnie jedna z najlepiej sprzedających się filmowych marek – wszystkie trzy filmy, które dotychczas Disney wypuścił do kin, zarobiły ponad miliard dolarów, a jeden z nich przekroczył nawet sumę dwóch miliardów dolarów. Nie wiemy, czy najnowszej produkcji osadzonej w tym uniwersum – filmowi Solo: A Star Wars Story – także uda się osiągnąć równie wyśmienity wynik, ale bazując na prognozach finansowych, możemy przypuszczać, że zaliczy naprawdę solidny weekend otwarcia.

Jak donosi portal Deadline, włodarze Lucasfilmu będą mieli co podliczać po premierowym weekendzie – zakłada się otwarcie w granicach od 135 milionów dolarów (choć większość podobnych przewidywań zaczyna się jednak od znacznie większej kwoty 150 milionów dolarów) do 170 milionów dolarów w Stanach Zjednoczonych i przychody od 285 do 340 milionów dolarów z całego świata.

Jeśli Han Solo zarobi za Oceanem w swój pierwszy weekend więcej niż 139,8 miliona dolarów, pobije tym samym rekord otwarcia w czasie czterodniowego weekendu z okazji Memorial Day, który od 11 lat należy do trzeciej odsłony Piratów z Karaibów.

Nie wiemy, ile dokładnie wynosił budżet spin-offu o młodym przemytniku, ale jeśli wierzyć Variety, film kosztował ponad 250 milionów dolarów, czyli więcej niż Przebudzenie Mocy, na które poświęcono 245 milionów dolarów. Tak wysoki koszt nie powinien jednak zaskakiwać – po zmianie duetu reżyserskiego Chrisa Millera Phila Lorda na Rona Howarda mówiło się, jakoby ten ostatni nakręcił od nowa ponad 70% scen.

Pierwsze ogólnodostępne seanse Solo w polskich kinach zaczynają się już dzisiaj, więc cały weekend będziemy mieli okazję, aby dołożyć od siebie jak najwięcej do sumy dochodów filmu.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.