Gwiezdne Wojny - Historie

Scenarzyści „Solo” zapowiadają obecność pewnego czarnego charakteru w przyszłych filmach

Dryden_Vos_QiRa

Na długo przed premierą Hana Solo większość fanów doskonale wiedziała, w jakim punkcie na osi czasu Odległej Galaktyki osadzony zostanie film. W związku z tym pewne aspekty spin-offu były łatwe do przewidzenia, za to inne, pomimo, że całkiem logiczne, stanowiły spore zaskoczenie.

Poniżej znajdują się spoilery z filmu, zaglądasz na własną odpowiedzialność!

Z końcowych scen filmu dowiadujemy się, że Dryden Vos oraz Qi’Ra potajemnie pracowali dla Dartha Maula – byłego Sitha, który „zginął” w Mrocznym Widmie, a potem został wskrzeszony na potrzeby serialu Wojny Klonów. Zarówno osoby zaznajomione ze wspomnianą animowaną serią, jak fani serialu Star Wars Rebels znali burzliwą historię Zabraka, ale pozostała publiczność, która nie interesowała się pobocznymi produkcjami ze świata Star Wars, mogła czuć odrobinę konsternacji, gdy na ekranie pojawiło się czerwono-czarne lico antagonisty.

O pomyśle umieszczenie Maula w Solo wypowiedział się w jednym z wywiadów scenarzysta Jon Kasdan:

„Bardzo podobało mi się to, co z nim [Maulem] zrobili w Wojnach Klonów oraz Rebeliantach. Po prostu rozszerzyli historię tej postaci. Rebelianci osadzeni zostali w przedziale czasowym, dzięki któremu twórcy mieli tak naprawdę czystą kartę do zapisania – mogli zrobić wszystko, co tylko chcieli z Kolektywem Cienia i całym jego backstory. Jego wejście w świat przestępczy dawało nam spore pole do popisu, a okres w jakim został osadzony film, to w dużej mierze niezbadany obszar w kontekście tego bohatera.”

Wraz z ujawnieniem, że Qi’Ra pracuje dla Maula, pojawiły się nowe możliwości dla osadzenia byłego Sitha w kolejnych filmach. O prawdopodobieństwie umieszczenia go w sequelach Solo również wspomniano w wywiadzie:

„Otworzyły się dla nas nowe ścieżki i myślę, że zdecydowanie jest tam miejsce na spory rozwój tej postaci.”

A co Wy myślicie o ewentualnym powrocie Maula w kolejnych spin-offach związanych z Hanem Solo? Liczycie na wyraźniejsze zaakcentowanie jego obecności, czy uważacie, że jego historia nie powinna być dalej eksplorowana?


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

2 komentarzy

  1. Dla mnie zawsze głównym gangsterem był Jabba, trochę szkoda, że chcą go zastąpić Maulem :/

  2. Na początku ANH Han jest wielkim sceptykiem Mocy, w tych przygodach nie powinno go spotkać nic co by świadczyło o jej istnieniu. Prowadzić wątek obok i nie doprowadzić do spotkania nigdy ani konfrontacji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.