Gwiezdne Wojny - Historie

Słabsze niż przewidywano otwarcie „Hana Solo” i komentarz Rona Howarda

solo-box-office-opening-ron-howard

Pomimo naprawdę optymistycznych przewidywań zarobkowych Hana Solo na weekend otwarcia, młody przemytnik nie zdołał wynieść z kin zbyt dużo pieniędzy. Właściwie, to drugi spin-off sagi Gwiezdnych Wojen wypada na tę chwilę niezwykle słabo i to nie tylko na tle innych filmów z serii, ale także w stosunku do innych marek.

Na ten moment Solo: A Star Wars Story ma na koncie trochę ponad 148 milionów dolarów, z czego nieco powyżej 83 milionów dolarów pochodzi z rynku amerykańskiego. Zakłada się, że razem z dzisiejszymi pokazami (w USA z okazji Memorial Day wciąż trwa weekend) suma wyniesie około 101 milionów dolarów, ale to wciąż znacznie mniej, niż początkowo przewidywano, bo Han Solo. Gwiezdne Wojny – Historie miał pobić rekord trzeciej części Piratów z Karaibów – to jednak prawie 40 milionów dolarów więcej. Licząc tylko trzy dni, znowu Piraci mają przewagę ze 114 milionami dolarów.

Spin-off poświęcony postaci młodego Hana Solo zaliczył też słabsze otwarcie od… Ligi Sprawiedliwości, jednej z większych box office’owych porażek zeszłego roku, która w weekend otwarcia zarobiła ponad 10 milionów dolarów więcej, łącznie w pierwsze trzy dni uzyskując wynik 93,8 miliona dolarów.

W porównaniu z innymi filmami Star Wars w dystrybucji DisneyaSolo wypada jeszcze gorzej, w zasadzie nie ma co porównywać go do Rogue One, które w ciągu pierwszych trzech dni seansów zebrało sumę 155 milionów dolarów, a już tym bardziej do Epizodu VII VIII, których zarobki w weekendy otwarcia przekraczały 200 milionów dolarów.

Nie możemy mieć pewności, co dokładnie jest skutkiem tak słabych – jak dotąd – wyników w box office, ale potencjalnych przyczyn może być kilka: wyraźna od początku niechęć widzów do filmu spowodowana obsadzeniem Aldena Ehrenreicha w roli Hana Solo, kłopoty z realizacją filmu zakończone odsunięciem od prac duetu reżyserskiego Chrisa Millera Phila Lorda i zastąpieniem ich Ronem Howardem, bardzo późno rozpoczęta i niezbyt agresywna promocja spin-offu, premiera tylko tydzień po Deadpoolu 2 i miesiąc po Avengers 3, a nawet zbyt mały odstęp pomiędzy Hanem SoloOstatnim Jedi.

Stosunkiem wyniku otwarcia drugiego spin-offu świata Star Wars do wyników innych filmów lub budżetu filmu zdaje się nie przejmować za to Ron Howard, który na swoim Twitterze radośnie oznajmił, że Solo zaliczył najlepsze otwarcie spośród wszystkich filmów, za które dotąd odpowiadał – rekord należał dotychczas do Kodu da Vinci i jego 77 milionów dolarów.

Na razie możemy jedynie spekulować, jak w ostatecznym rozrachunku finansowo wypadnie Han Solo. Gwiezdne Wojny – Historie, ale przy takim otwarciu i budżecie wynoszącym ponad 250 milionów dolarów, nie dziwiłbym się, gdyby przemytnik miał złe przeczucia.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.