Gwiezdne Wojny - Historie

„Solo” zawiera nawiązanie do „Indiany Jonesa”!

solo-a-star-wars-story-indiana-jones-easter-egg

Jeśli widzieliście już Hana Solo, to zapewne zdołaliście wyłapać w filmie całą masę easter eggów – drobnych lub większych nawiązań do innych elementów świata Star Wars albo innych popkulturowych tworów. Jak się okazuje, w filmie znalazło się także miejsce na nawiązanie do kultowej serii filmów przygodowych z Harrisonem Fordem w roli głównej – Indiany Jonesa.

Każdy, kto oglądał Poszukiwaczy zaginionej Arki (a każdemu, kto nie oglądał, daję wyraźny sygnał, aby sprawił sobie tę przyjemność), z całą pewnością pamięta jedną z pierwszych scen, w której Henry Jones zakrada się do świątyni w Ameryce Południowej i wykrada z niej złotą figurkę. I właśnie ta figurka obecna jest w filmie, a dokładniej w komnacie Drydena Vosa, w której antagonista filmu przechowuje jeszcze niejeden ciekawy artefakt. W wywiadzie dla Radio Times potwierdził to reżyser filmu, Ron Howard, choć przyznał, że nie był to jego pomysł:

„Jest mały Easter Egg związany z innym filmem, który sądzę, że… Sądzę, że jest spokrewniony. Nie był to mój pomysł, ale bardzo popierałem umieszczenie go tam. A film to Poszukiwacze zaginionej Arki. Larry Kasdan wpisał to do scenariusza, ale nie był to również jego pomysł. No dobra, po prostu to powiem: to pomysł jego syna [i współautora scenariusza Solo – przyp. red.], Jona.”

Wyłapaliście w czasie seansu to niewielkie nawiązanie do Indiany? Jeśli nie jesteście pewni, to w ramach przypomnienia proponujemy Wam ponowne obejrzenie sceny z figurką z Poszukiwaczy:

Solo: A Star Wars Story jest już na ekranach kin!


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.