Gwiezdne Wojny - Historie

Disney reaguje na wyniki finansowe „Hana Solo”

solo-a-star-wars-story-5

Jak już informowaliśmy Was wcześniej, kinowy debiut Solo: A Star Wars Story nie przyniósł dochodów na oczekiwanym poziomie – zarobki z weekendu otwarcia są niskie nie tylko w stosunku do głównej serii filmów czy pierwszego spin-offu, ale także w stosunku do innych, nie zarabiających aż tak wiele marek. Nic więc dziwnego, że szef dystrybucji DisneyaDave Hollis, udzielił THR komentarza na temat dotychczasowych wyników finansowych najnowszej gwiezdnowojennej produkcji.

Zaczął od rozpatrzenia możliwości, na którą także zwracaliśmy uwagę – spory wpływ na powszechny spadek zainteresowania mogła – choć nie musiała – mieć premiera Hana Solo dosłownie chwilę po dwóch innych blockbusterach:

„Pojawia się pytanie o częstotliwość i ile filmów ludzie pójdą zobaczyć. Czy trzy razy to za dużo na okres pięciu tygodni?”

Hollis stwierdził jednocześnie, że dla spin-offu poświęconego postaci słynnego przemytnika mają jeszcze szansę nadejść znacznie lepsze okazje do przyniesienia dochodów, bo w najbliższych tygodniach w kinach nie uświadczymy wysokobudżetowych filmów stanowiących konkurencję. Dodał również, że znacznie lepiej będzie osądzić wyniki finansowe Solo po dłuższym czasie. Szef dystrybucji przyznał jednak, że firma zaczęła już dokładniej przyglądać się swojej dotychczasowej strategii, aby mieć pewność, że sprawy przybiorą pomyślniejszy obrót przy okazji premiery Epizodu IX:

„Mamy teraz dużo pracy, musimy zrozumieć sytuację. Wszyscy uważnie obserwujemy całą sprawę i spędzimy mnóstwo czasu dociekając, czemu wszystko właśnie tak się potoczyło. Mamy półtora roku zanim wyjdzie Epizod IX.”

Czy Han Solo. Gwiezdne Wojny – Historie jeszcze się odbije i okaże finansowym sukcesem? Na tę chwilę bardzo trudno być optymistą, ale możemy mieć nadzieję, że tak się stanie. Poza tym, oczywiście, każdy z nas ma szansę dołożyć się do sumy, która wpływa do Lucasfilmu z całego świata – w dużej mierze to od fanów zależy, jakim podsumowaniem finansowym będzie mógł pochwalić się drugi spin-off ze świata Star Wars.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.