Gwiezdne Wojny - Historie

Postać ery Starej Republiki prawdopodobnie kanoniczna dzięki „Hanowi Solo”!

Exar Kun

Wydawać by się mogło, że kilka dni po premierze Solo: A Star Wars Story wszystkie najciekawsze informacje o filmie będą już właściwie znane, jednak kolejne ciekawostki na temat spin-offu ujrzały światło dzienne dzięki The Art of Solo: A Star Wars Story autorstwa Phila Szostaka.

Jak dowiadujemy się z tekstu znajdującego się w nieopublikowanej jeszcze w Polsce książce, biurko, które stoi w gabinecie głównego antagonisty filmu – Drydena Vosa – stworzone zostało częściowo z kamienia pochodzącego… ze świątyni Exara Kuna.

Exar Kun

Opis biurka brzmi następująco:

„Centralne biurko, reprezentujące jego władzę administracyjną, jest meblem robionym na zamówienie. Kamienna podstawa, którą Dryden zrabował z sithańskiej świątyni Exara Kuna, jest zrobiona z polerowanego obsydianu i ozdobiona hieroglifami układającymi się w zaklęcia chroniące poprzednie miejsce.”

Nie do końca wtajemniczonym przypomnimy, że Exar Kun to należąca do Starego Kanonu (teraz już także Nowego) postać starożytnego Lorda Sithów, który w swej cielesnej formie zginął w roku 3996 BBY, zaś jego duch przetrwał do 11 ABY. Wcześniej był utalentowanym padawanem mistrza Jedi Vodo-Siosk Baasa, zaś po przejściu na ciemną stronę razem z Uliciem Qel-Dromą zainicjował Wielką Wojnę Sithów. Pod koniec wojny zapieczętował swojego ducha w świątyni Massassi na Yavinie 4 (więcej o Sithcie przeczytacie m.in. tutaj).

Przywrócenie do kanonu Exara Kuna nie jest jednak całkowicie pewne, gdyż na pytanie fana, czy można tę notatkę uznać za kanoniczną, Leland Chee z Lucasfilm Story Group odpowiedział dość wymijająco:

Odpowiedź Chee jest tym dziwniejsza, że fragment ten znajduje się przecież w oficjalnej i wydanej już za Oceanem pozycji.

Ewentualne przywrócenie do kanonu Exara Kuna byłoby wyraźnym mrugnięciem w stronę fanów Legend, dającym nadzieję na to, że kiedyś doczekamy się powrotu bardziej rozpoznawalnych postaci, takich jak Darth Revan. Kto wie, może nawet Lucasfilm ostatecznie zdecyduje się uznać za kanoniczne całe czasy Starej Republiki? Trzymajmy za to kciuki.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.