Książki i komiksy

Zapowiedziano nową książkę – „Star Wars: Women of the Galaxy”

women-of-the-galaxy-cover

W świecie Gwiezdnych Wojen postaci kobiet od zawsze pełniły bardzo ważne role – od Lei, przez Mon Mothmę i Padmé, aż po Jyn Erso i Rey – wszystkie były wyróżniającymi się jednostkami, bez których galaktyka pogrążyłaby się w chaosie. Nic więc dziwnego, że każdą bohaterkę z osobna postanowiono sportretować – tego właśnie podjęła się Amy Ratcliffe, autorka zapowiedzianej właśnie książki Women of the Galaxy, która, jak ogłosił oficjalny portal StarWars.com, zostanie wydana przez Chronicle Books.

Książka przedstawi aż 75 postaci, a każdemu profilowi towarzyszyć będzie grafika autorstwa jednej z osiemnastu nieprzeciętnych artystek: Alice X. Zhang, Amy Beth Christenson, Annie Stoll, Annie Wu, Christina Chung, Cryssy Cheung, Eli Baum, Elsa Charretier, Geneva B., Jen Aberin Johnson, Jen Bartel, Jenny Parks, Karen Hallion, Little Corvus, Sara Alfageeh, Sara Kipin, Sarah Wilkinson i Viviane Tanner. Już teraz możecie obejrzeć okładkę, za którą znajdą się historie najważniejszych kobiecych postaci świata Star Wars, autorstwa Jen Bartel:

women-of-the-galaxy-cover-amy-ratcliffe

Serwis StarWars.com, poza ogłoszeniem, że podobna książka właśnie powstaje, przeprowadził też wywiad (który przeczytać możecie tutaj) z jej autorką, w którym ta przyznała, jak bardzo się cieszy, że ma szansę podzielić się zawartością swojego dzieła ze światem. Dodała również, że uważa każdą postać kobiecą w uniwersum Gwiezdnych Wojen za bardzo ważną, wyrażając nadzieję, iż książka zainspiruje w jakiś sposób wszystkich fanów i zachęci ich do sięgania po jak najwięcej historii osadzonych w Odległej Galaktyce – a ta, jak sama przyznała, jest bardzo rozległa, z czego naprawdę zdała sobie sprawę dopiero zaczynając prace nad swoją książką.

Jak na razie nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się Women od the Galaxy na sklepowych półkach, tym bardziej w Polsce, ale sam pomysł wydaje się być na tyle ciekawy, aby trochę poczekać na dalsze informacje o publikacji.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.