Filmy

Colin Trevorrow o Epizodzie IX po raz pierwszy od czasu swojego zwolnienia

Colin_Trevorrow-1536x864-271106481971

Po raz pierwszy od czasu zwolnienia ze stanowiska reżysera IX Epizodu sagi Star Wars, które oficjalnie nastąpiło 8 miesięcy temu, Colin Trevorrow wypowiedział się na temat swojego zaangażowania w tworzenie filmu.

Trevorrow wyjaśnił w rozmowie z magazynem Empire, że choć nigdy nie będzie mu dane podzielić się swoim spojrzeniem na finał sagi z szerszą publicznością, to wciąż czuje satysfakcję z faktu, iż udało mu się porozmawiać o tym z Georgem Lucasem i Markiem Hamillem. Reżyser dodał też, że nie chce zdradzać zbyt wiele ze swojej wersji produkcji, ponieważ jego zdaniem wpłynęłoby to negatywnie na ogólny odbiór dzieła J.J. AbramsaGwiezdne Wojny straciłyby wtedy charakter, dzięki któremu są czymś więcej niż zwykłymi filmami:

„Nie będę o tym mówił zbyt wiele, ponieważ nie chcę wpływać na to, w jaki sposób fani widzą te filmy. Kiedy byliśmy dziećmi, Gwiezdne Wojny przybywały do nas z bardzo daleka. Były darem. Im więcej mówimy o tym, jak powstają, tym bardziej uwydatniamy, że są tylko filmami. A sądzę, że to coś więcej. Poza tym miałem okazję opowiedzieć historię, która jest hołdem dla wszystkiego, w co wierzę. Mogłem przybliżyć ją George’owi Lucasowi i Luke’owi Skywalkerowi. To wspomnienia, które zapamiętam do końca mojego życia.”

Choć początkowo Trevorrow dawał do zrozumienia w mediach społecznościowych, że czuje żal względem Lucasfilmu za to, jak został potraktowany, to wydaje się, iż na dzień dzisiejszy reżyser jest już pogodzony z sytuacją i najbardziej zależy mu na tym, by fani mogli w pełni cieszyć się ostatnią częścią sagi – niezależnie od tego, kto będzie odpowiadał za jej stworzenie.

Ze strony samego Lucasfilmu prawdopodobnie także zatarły się wszelkie urazy względem Colina, gdyż reżyseruje on teraz film Jurassic World 3, którego producentem wykonawczym jest Frank Marshall – mąż szefowej Lucasfilmu, Kathleen Kennedy.

Premiera IX Epizodu Gwiezdnych Wojen zaplanowana jest na 19 grudnia 2019 roku.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.