Saga Star Wars

Mark Hamill ujawnia wczesne koncepcje plakatów „Nowej Nadziei”

POSTER-CONCEPTS-I-could-never-explain-StarWars-coverphoto

Legendarny Mark Hamill po raz kolejny udowodnił, że ma jeszcze kilka asów w rękawie, którymi może zaskoczyć fanów Gwiezdnych Wojen. Aktor udostępnił na swoim twitterowym profilu wczesne koncepcje plakatów Nowej Nadziei – z początku znanej jedynie pod nazwą Star Wars.

Jak możemy zauważyć, twórcy plakatów starali się w możliwe najprostszy i najbardziej przystępny sposób wyjaśnić odbiorcom, czym są Gwiezdne Wojny i zachęcić ich tym samym, by wybrali się do kina na film, jakiego jeszcze nigdy nie było im dane obejrzeć.

Widzimy postery skupiające się na przekazie słownym, poprzez takie, które próbują nawiązywać do rozpoznawalnych w tamtym czasie postaci, aż w końcu artyści doszli do wniosku, że najskuteczniejszy będzie przekaz wizualny w połączeniu z chwytliwym hasłem.

Grafiki dostępne są poniżej:

Choć w dzisiejszych realiach takie plakaty raczej nie odniosłyby komercyjnego sukcesu, to powinniśmy potraktować je jako świetną lekcję historii – nie tylko Gwiezdnych Wojen, ale całej kinematografii. Coś, co dziś wydaje nam się oczywiste, pod koniec lat ’70 było zupełnym novum, które trzeba było odpowiednio przedstawić publiczności, aby ta chciała je zaakceptować.

Patrząc na popularność Star Wars po 40 latach, można stwierdzić, że chyba się to twórcom udało.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.