Mark Hamill ujawnia wczesne koncepcje plakatów „Nowej Nadziei”

POSTER-CONCEPTS-I-could-never-explain-StarWars-coverphoto

Legendarny Mark Hamill po raz kolejny udowodnił, że ma jeszcze kilka asów w rękawie, którymi może zaskoczyć fanów Gwiezdnych Wojen. Aktor udostępnił na swoim twitterowym profilu wczesne koncepcje plakatów Nowej Nadziei – z początku znanej jedynie pod nazwą Star Wars.

Jak możemy zauważyć, twórcy plakatów starali się w możliwe najprostszy i najbardziej przystępny sposób wyjaśnić odbiorcom, czym są Gwiezdne Wojny i zachęcić ich tym samym, by wybrali się do kina na film, jakiego jeszcze nigdy nie było im dane obejrzeć.

Widzimy postery skupiające się na przekazie słownym, poprzez takie, które próbują nawiązywać do rozpoznawalnych w tamtym czasie postaci, aż w końcu artyści doszli do wniosku, że najskuteczniejszy będzie przekaz wizualny w połączeniu z chwytliwym hasłem.

Grafiki dostępne są poniżej:

Choć w dzisiejszych realiach takie plakaty raczej nie odniosłyby komercyjnego sukcesu, to powinniśmy potraktować je jako świetną lekcję historii – nie tylko Gwiezdnych Wojen, ale całej kinematografii. Coś, co dziś wydaje nam się oczywiste, pod koniec lat ’70 było zupełnym novum, które trzeba było odpowiednio przedstawić publiczności, aby ta chciała je zaakceptować.

Patrząc na popularność Star Wars po 40 latach, można stwierdzić, że chyba się to twórcom udało.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!PatroniteKategorie:Saga Star Wars

Tagi: , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.