Książki i komiksySaga Star Wars

Komiksowa adaptacja „The Last Jedi” ujawnia ostatnie słowa Admirała Ackbara

Ackbar_The_Force_Awakens

Komiksowa adaptacja Ostatniego Jedi ujawniła finalne słowa Admirała Ackbara na chwilę przed trafieniem krążownika Raddus przez torpedy myśliwców Najwyższego Porządku.

Napisany przez Gary’ego Whittę komiks Star Wars: The Last Jedi #2 wyjawia, iż Ackbar zginął całkowicie świadom tego, co za chwilę nastąpi. Zdążył jeszcze wydać kilka rozkazów, po czym zauważył, że w kierunku mostka zmierzają pociski z myśliwców TIE. Wypowiedział wtedy ostatnie słowa do załogi Ruchu Oporu, a ujęcie sugeruje, że pewnym sensie pożegnał się także z fanami.

the-last-jedi-2-ackbar

Po kinowej premierze The Last Jedi wielu widzów wskazywało, że śmierć Ackbara została przedstawiona zbyt przypadkowo i marginalnie – zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę, jak ikonicznym bohaterem był kalamariański dowódca.

Swego czasu jeden z edytorów Ostatniego Jedi Bob Ducsay – przyznał w rozmowie z Huffington Post, że moment śmierci Ackbara faktycznie mógł zostać potraktowany nieco zbyt po macoszemu. Wygląda na to, że Lucasfilm postanowił naprawić ten błąd za sprawą komiksu.

Choć osobiście wolałbym usłyszeć słowa pożegnania w samym filmie, to cieszę się, że przynajmniej w taki sposób oddano hołd tej legendarnej postaci.


Rozważ wsparcie nas poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.