Wydarzenia

Plotka: Kathleen Kennedy ustąpi ze stanowiska szefowej Lucasfilm?

Kathleen-Kennedy

Kathleen Kennedy może niebawem opuścić stanowisko szefowej Lucasfilm, jeśli wierzyć ostatnim plotkom. Po wielu latach pełnienia roli producenta wykonawczego hitów Stevena Spielberga, takich jak seria Indiana Jones, E.T. Park Jurajski, a także Powrót do przyszłości Roberta Zemeckisa, Kennedy dołączyła do Lucasfilmu w perfekcyjnym momencie i została mianowana prawą ręką George’a Lucasa. Kiedy Disney oficjalnie kupił studio, Kennedy została jego wyłączną szefową i natychmiast zaczęła pracować nad przywróceniem Gwiezdnym Wojnom dawnej świetności.

Po premierze Przebudzenia Mocy w 2015 roku Kathleen udowodniła, że przydzielenie jej stanowiska było strzałem w dziesiątkę – film pobił prawie każdy możliwy rekord. Był to jednak dopiero początek, a studio ruszyło w kierunku tworzenia filmowych antologii, z których pierwsza – Łotr 1 – okazała się kolejnym wielkim hitem. W ubiegłym roku do kin trafił Ostatni Jedi, który wyraźnie podzielił fanów, ale szefowa wytwórni poparła wizję Riana Johnsona i dała mu nawet szansę stworzenia własnej trylogii. Solo: Star Wars Story niestety nie zachwycił wynikami finansowymi i jeśli wierzyć doniesieniom, klapa spin-offu może być częściową przyczyną opuszczenia Lucasfilmu przez Kennedy.

Serwis Dork Side of the Force podzielił się fragmentem najnowszego wpisu z newslettera The Ankler, który mówi, że Kennedy rzekomo ustąpi ze stanowiska we wrześniu bieżącego roku. W raporcie nie podano żadnych bezpośrednich źródeł tych doniesień, a same informacje z newslettera nie zostały przez nikogo potwierdzone – traktujcie je więc ze sporą dozą ostrożności.

Poniżej przedstawiamy fragment udostępniony przez Dork Side:

„Biorąc pod uwagę, że Kathleen Kennedy współtworzyła kolejne produkcje, które przywróciły markę do jej świetności sprzed trylogii Prequeli George’a Lucasa, oraz przekształciła ją w największą w historii siłę kulturową, musi w tej sprawie być coś więcej niż założenie, że nadszedł czas na świeżą krew u steru. Mówi się o wrześniowej zmianie warty. Czas pokaże.”

Plotka zbiegła się w czasie z nasilającymi się żądaniami niewielkiej, acz głośnej części fanów, którzy chcą, by Kennedy ustąpiła, ponieważ ostatnie produkcje w świecie Gwiezdnych Wojen „nie spełniły oczekiwań”. Jednak Kennedy może mimo wszystko pochwalić się świetnymi efektami swojej pracy. Założenie, że zrezygnowałaby ze stanowiska wyłącznie z powodu wyników Solo lub na żądanie niezadowolonej części fanów jest mało przekonujące i raczej nie uzasadnia tak poważnej decyzji. Kathleen przejęła studio w 2012 roku i do tamtej  pory udało jej się zarobić dla Disneya ponad 4,5 miliarda dolarów.

Jeśli Kennedy faktycznie zdecyduje się opuścić Lucasfilm, będzie to koniec pewnej ery dla Gwiezdnych Wojen i prawdopodobnie poważna zmiana kierunku obranego dla rozwoju sagi.

Co myślicie o ewentualnym przetasowaniu na stanowisku szefa Lucasfilmu? Sądzicie, że wyjdzie to marce na dobre czy raczej Kathleen Kennedy sprawdzała się w swojej dotychczasowej roli? Dajcie znać w komentarzach!


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.