Wydarzenia

Mark Hamill okazuje swoje wsparcie Kelly Marie Tran

Mark_Hamill_Kelly_Marie_Tran

Kilka dni temu informowaliśmy Was o usunięciu przez Kelly Marie Tran całej zawartości swojego instagramowego konta, co spowodowane było nieustannym nękaniem aktorki przez pseudofanów Star Wars, piszących niewybredne i okrutne komentarze pod niemal każdym jej postem.

Negatywne, rasistowskie oraz zwyczajnie nieakceptowalne słowa kierowane były do Kelly w związku z rolą Rose Tico, w którą artystka wcieliła się w Gwiezdnych Wojnach: Ostatnim Jedi. Malkontenci próbowali w tak karygodny sposób pokazać swoją frustrację i niezadowolenie z kierunku, jaki dla najnowszej odsłony sagi obrał Rian Johnson.

Jednak następnego dnia społeczność Star Wars udowodniła, że toksyczne zachowania nie będą pośród nas tolerowane, niezależnie od zdania na temat postaci odgrywanej przez Kelly lub samego Ostatniego Jedi. Zdroworozsądkowi fani zgodnie okazali wsparcie aktorce, publikując pozytywne wpisy na jej temat w mediach społecznościowych.

Do akcji przyłączył się nawet Mark Hamill, który jednym hashtagiem trafnie wskazał prawdziwą przyczynę całej burzy:

Sytuacja wokół Kelly Marie Tran dobitnie pokazuje ogrom problemu, z jakim boryka się obecnie społeczność Gwiezdnych Wojen. Hejt i „czarne owce” występowały oczywiście od zawsze, ale obecna skala podobnych zachowań jest bezprecedensowa.

Czas najwyższy, abyśmy pokazali, że takie postępowanie nie będzie dopuszczalne. Nawet niechęć względem aktora lub filmu nie jest wystarczającym powodem do nękania oraz grożenia śmiercią.

Wniosek jest bardzo prosty – schowajmy nasze preferencje do kieszeni i nie bądźmy obojętni na nienawiść.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.