Gwiezdne Wojny - Historie

Jak mógł wyglądać Dryden Vos? Wczesne koncepcje antagonisty z „Solo”

Dryden Vos cover photo

Jest już właściwie tradycją, że podczas premiery nowych filmów ze świata Gwiezdnych Wojen do sprzedaży trafiają albumy z serii The Art of, poświęcone kolejnym produkcjom z Odległej Galaktyki. Książka The Art of Solo: A Star Wars Story, która pojawiła się na sklepowych półkach w USA, zawiera całą gamę grafik koncepcyjnych związanych z drugim gwiezdnowojennym spin-offem. Dowiadujemy się dzięki nim, jak pierwotnie miały wyglądać lokacje, przedmioty oraz bohaterowie tytułu reżyserii Rona Howarda.

Na szczególną uwagę zasługuje w tym wypadku Dryden Vos, który wyewoluował do swojej ludzkiej formy dopiero pod koniec prac nad Solo. Poniżej przedstawiamy Wam serię grafik koncepcyjnych, a wraz z nimi najróżniejsze wcielenia antagonisty:

 

Bardzo interesująca – przynajmniej z naszego punktu widzenia – jest trzecia koncepcja Drydena, która zakładała, że miał on być członkiem rasy Lasat. Jej przedstawiciela – Zeba Orreliosa – poznaliśmy już w serialu Star Wars: Rebelianci.

Warto przypomnieć, że pierwotnie w rolę przywódcy Szkarłatnego Świtu wcielał się Michael K. Williams. Dryden grany przez Williamsa miał być obcym stworzonym przy pomocy technologii motion capture. Ostatecznie zmiany na stanowisku reżyserskim i związane z nimi dokrętki przyczyniły się do rezygnacji Michaela K. Williamsa z roli w filmie, a „nowym” Vosem został Paul Bettany – tak też narodziła się ludzka wersja kryminalisty.

Jak podobają Wam się przedstawione powyżej grafiki? Macie swojego faworyta, czy może filmowy Dryden spełnia oczekiwania? Dajcie znać w komentarzach!


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.