Gwiezdne Wojny - Historie

„Han Solo” w dalszym ciągu nie radzi sobie w Box Offisie

han-solo-characters-poster

Jeśli dotąd ktoś nie przestał jeszcze wierzyć w możliwość odbicia się Solo: A Star Wars Story od finansowego dna w późniejszych tygodniach pokazów, to właśnie teraz przyszedł odpowiedni moment, aby swoje nadzieje zrewidować – film najzwyczajniej w świecie się nie sprzedaje.

Spin-off o młodym przemytniku wypada blado w porównaniu do innych filmów z rodzimej serii – po siedemnastu dniach najbliżej mu do Rogue One, jednak film z 2016 roku w tym czasie zdołał zarobić w USA ponad 424 miliony dolarów, a Han Solo znacznie mniej, bo tylko trochę ponad 312 milionów dolarów uzbierał z całego świata. W porównaniu do innych popularnych produkcji też wypada niezwykle mizernie. Nie trzeba szukać daleko, aby natknąć się na Deadpoola 2, który trafił do kin tydzień przed najnowszym gwiezdnowojennym filmem i od tamtego czasu zdołał zebrać na świecie kwotę ponad dwa razy większą niż Solo, bo 655 milionów dolarów z hakiem, a z USA zgarnął o ponad 100 milionów dolarów więcej – 176 milionów dolarów ma na swoim amerykańskim koncie Lucasfilm za nową produkcję i 278 milionów dolarów ma na swoim amerykańskim koncie Fox za Deadpoola. Nadrobienie takiej różnicy w kolejnym tygodniu nie jest dla Hana Solo w żaden sposób możliwe, ponieważ w miniony weekend do kas kin wpłynęło zaledwie 15 milionów dolarów. Warto tutaj zaznaczyć, że budżet Solo był ponad dwa razy większy od budżetu Deadpoola 2 – pierwszy film kosztował ponad 250 milionów dolarów, ten drugi zaś 110 milionów dolarów.

Nowy film osadzony w uniwersum Gwiezdnych Wojen można zatem już z całą pewnością uznać za finansową porażkę – spin-off poświęcony postaci Hana Solo najprawdopodobniej nawet się nie zwróci, nie mówiąc o zarobkach. Tę porażkę dodatkowo czeka dość powolna śmierć, ponieważ aż do premiery Jurassic World: Fallen Kingdom za Oceanem będzie jedyną większą produkcją w amerykańskich kinach. Kilka luźniejszych tygodni, które początkowo dawały nadzieję na odbicie się produkcji Disneya od dna, może stać się tygodniami kpin z jej wyników finansowych.

Przypomnijmy, że oczywiście suma pieniędzy, jaką dany film zbiera, nie świadczy o jego jakości. Powoływanie się na słabe wyniki finansowe we wszelkich dyskusjach na temat jakości Hana Solo nigdy nie będzie dobrą metodą argumentacji swoich racji. Przez większość widzów spin-off oceniany niezwykle pozytywnie – niejednokrotnie chwalą go również krytycy Ostatniego Jedi.

Solo przemyca pieniądze także z polskich kin, w których cały czas można film jeszcze obejrzeć, do czego z całego serca Was zachęcamy!


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.