Saga Star Wars

George Lucas zdradza swoje pierwotne założenia dotyczące trylogii Sequeli

lucas-1024x521

Gdy George Lucas w 2012 roku sprzedał swoją wytwórnię Disneyowi, wszelkie szkice i plany dotyczące jego wizji sequelowej trylogii zostały praktycznie wyrzucone do kosza. Jak jednak mówi stare przysłowie, w przyrodzie nic nie ginie. W najnowszej książce James Cameron’s Story of Science Fiction, towarzyszącej serialowi w telewizji AMC, pojawiła się wypowiedź Ojca Gwiezdnych Wojen, w której zdradza on pierwotne plany na trzy ostatnie części sagi.

Jak możemy wywnioskować z wypowiedzi Lucasa, zamierzał on w pewnym sensie podążyć ścieżką wyznaczoną przez Mroczne Widmo, polegającą na odzieraniu Mocy z jej mistycznego charakteru:

„Trzy kolejne filmy Star Wars miały wkroczyć do świata mikrobiotycznego. Jest to domena stworzeń, które funkcjonują inaczej niż my. Nazywam je Whillami. I to Whille są tymi, którzy w rzeczywistości kontrolują wszechświat. Zasilają Moc.

Gdyby wytwórnia wciąż należała do mnie, mógłbym to zrobić i ostatecznie pewnie tak by się to skończyło. Oczywiście wielu fanów nienawidziłoby tej koncepcji, tak jak nienawidzili Mrocznego Widma i tego wszystkiego, ale przynajmniej cała historia byłaby opowiedziana od początku do końca.”

Fani bez kłopotu powinni rozpoznać terminologię Lucasa dotyczącą Whillów, o których twórca wspominał już niejednokrotnie, ale ostatecznie porzucił wczesne koncepcje i przekształcił tę ideę w Moc. Łotr 1 zawierał odniesienia do Whillów, ponieważ Chirrut Îmwe został opisany jako były Strażnik Whillów, który chronił świątynię Kyber. Oryginalne koncepcje Gwiezdnych Wojen były nawet znane pod tytułem Journal of the Whills, zanim wymyślono nieco bardziej chwytliwy tytuł.

Osobiście mam dość mieszane uczucia względem koncepcji opisanej przez George’a. Choć w jego mniemaniu taki obrót spraw byłby odpowiednim zamknięciem historii świata Gwiezdnych Wojen, to mam spore wątpliwości, czy większość fanów podzieliłaby zdanie reżysera.

A co Wy myślicie o pomysłach Lucasa na zamknięcie sagi? Whille jako mikroby rządzące wszechświatem byłyby ciekawym plot twistem czy raczej nietrafioną fantazją? Dajcie znać w sekcji komentarzy!


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Jeden komentarz

  1. Raczej dobrze, że tak to się nie potoczyło.. aktualne sequele są jakie są, ale może lepiej, że tak to zostało poprowadzone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.