Gwiezdne Wojny - Historie

Ron Howard zdradza wiele sekretów dotyczących „Solo: A Star Wars Story”

Solo_Scenes

Po ciężkim niczym trasa na Kessel procesie produkcji, Han Solo ostatecznie trafił do kin pod koniec maja, rzucając nieco więcej światła na historię najsłynniejszego przemytnika w galaktyce. Choć nie jest częścią sagi Skywalkerów, Solo sięga głęboko do wiedzy o uniwersum i wyraźnie czuć w nim klimat Gwiezdnych Wojen, co bezpośrednio przekłada się na ogromną ilość sekretów oraz smaczków, skrywanych przez osoby tworzące film. Część z nich zdradził w niedawnej rozmowie z Empire Magazine reżyser Ron Howard, który przejął kierownictwo nad produkcją po odejściu Phila Lorda i Chrisa Millera. Poniżej przedstawiamy Wam zakulisowe sekrety wyjawione przez człowieka odpowiedzialnego za finalny kształt Solo: A Star Wars Story.

UWAGA! Poniżej znajdują się spoilery z filmu „Han Solo”, zaglądasz na własną odpowiedzialność!

1. Kolejne filmy o Hanie Solo i Lando Calrissianie są możliwe

Lando_Solo

Howard przyznał, że Lucasfilm nie ma jeszcze żadnych konkretnych planów odnośnie następnych produkcji związanych z Solo i Calrissianem, ale nie wyklucza nakręcenia ich w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Szczególnie prawdopodobny wydaje się film o Lando, którego niezwykle przekonująca interpretacja w wykonaniu Donalda Glovera spotkała się z ogromnym entuzjazmem ze strony widzów.

2. Ron Howard forsował obecność Maula

darth-maul-in-solo

Jedną z największych niespodzianek drugiego spin-offu była obecność Dartha Maula, który po raz pierwszy w historii sagi pojawił się w Gwiezdnych Wojnach: Mrocznym Widmie, zaś podczas wydarzeń z Solo piastował pozycję przywódcy Szkarłatnego Świtu – organizacji przestępczej zarządzanej przez Drydena Vosa. Okazuje się, że to Ron Howard był największym zwolennikiem umieszczenia Maula w filmie i zaproponował to zaraz po przejęciu stanowiska.

Jak mówi reżyser:

„Mieli listę kilku kandydatów, mówili nawet o wymyśleniu nowego szefa gangu, ponieważ istnieje aż pięć syndykatów. Powiedziałem: „A co się stało z Maulem?” Nie widziałem animacji [Wojny Klonów – przyp. red.], ale wiedziałem, że sporo się u niego działo. Opowiedzieli mi tę historię, a ja odparłem na to: „Czy nie byłoby fajnie go tam umieścić?” Mój 30-letni syn uważa, że to świetna postać i muszę przyznać, że lobbowałem za jego obecnością. Nie była to całkowicie moja decyzja, ale pomyślałem, że to dość przerażająca droga i ciekawy sposób, by nadać trzeciemu aktowi fajny zwrot akcji i nutę ekscytacji. Gdy po raz pierwszy obejrzałem tę scenę w towarzystwie fanów, wiedziałem, że to była dobra decyzja.”

Jednym z czarnych charakterów, który mógł zająć miejsce Maula, był Jabba, ale ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu, gdyż uznano, że byłby zbyt oczywisty.

3. Planowano ukazanie wojny pomiędzy syndykatami

Dryden Vos cover photo

Szkarłatny Świt to tylko jeden z pięciu syndykatów, jakie działają w Odległej Galaktyce w trakcie wydarzeń z Solo. Jak zdradził Ron Howard, początkowo planowano obudowanie głównego wątku wokół wojny wspomnianych syndykatów. Pomysł w końcu odrzucono, ale reżyser przyznał, że jest to na tyle interesujący temat, że być może kiedyś pojawi się w innych filmach.

4. Kolor znamion na twarzy Drydena Vosa odzwierciedla jego nastrój

dryden-vos-cover

Jedna z postaci, która w znacznym stopniu zmieniła się po odejściu Phila Lorda i Chrisa Millera, to Dryden Vos zagrany przez Paula Bettany’ego. Nie tylko pierwotnie zagrał go Michael K. Williams, który został zastąpiony, gdy nie był w stanie stawić się na dokrętki, ale postać początkowo była obcym. Wersja Bettany’ego jest humanoidem, ale nie do końca człowiekiem – o czym świadczą znamiona (nie są to blizny) na twarzy, zmieniające się tak, by odzwierciedlać uczucia właściciela.

5. George Lucas także planował nakręcenie filmu o Hanie Solo

George-Lucas-Solo-Star-Wars-Story

Ron potwierdził, że jeszcze za czasów George’a Lucasa planowano nakręcenie filmu opowiadającego o młodości Solo. Pisaliśmy o tym już jakiś czas temu, więc odeślemy Was po prostu do poprzedniego artykułu.

6. L3-37 prawdopodobnie nie jest zupełnie stracona

L3-37_Trailer

Droid Lando uległ poważnemu uszkodzeniu podczas wydarzeń na Kessel, zaś jego moduł nawigacyjny został później wgrany do Sokoła. Jak jednak wynika ze słów Howarda, L3-37 nie musi być zupełnie stracona. Choć reżyser zaprzeczył, aby frachtowiec posługiwał się od tamtej pory osobowością L3, to zasugerował, iż Calrissian może ją kiedyś odbudować. O tym również już pisaliśmy, więc nie wahajcie się zajrzeć do poprzedniego tekstu!

7. Mnóstwo scen w filmie to efekt improwizacji

HanSolo_Featurette

Po odejściu Lorda i Millera po sieci krążyło sporo plotek o tym, że głównym powodem ich zwolnienia była zbyt duża doza improwizacji, do której mieli nakłaniać aktorów. I chociaż improwizacja faktycznie była na planie wszechobecna, to Ron zaprzeczył, jakoby miała ona być przyczyną niesnasek. Howard dodał, że sam niejednokrotnie sugerował ekipie na planie, aby często improwizowała i kierowała się przeczuciami. Szczególnym talentem do działania pod wpływem chwili wykazali się na planie Phoebe Waller-Bridge (L3-37) i Donald Glover (Lando Calrissian).

8. Jedna z najzabawniejszych scen to pomysł Howarda

Solo_Han_Chewie

Pamiętacie przezabawną scenę z prysznicem? Po ucieczce z Mimban Han chciał skorzystać z dobrodziejstw oferowanych przez statek Becketta i postanowił zmyć z siebie błoto oraz smród okopów. Na ten sam pomysł wpadł też Chewbacca, któremu niespecjalnie przeszkadzało, że Solo wszedł tam pierwszy, a tym bardziej miał w poważaniu, czy zdążył już wyjść… Ze słów Howarda wynika, że jedna z najbardziej docenianych scen to jego pomysł.

9. Harrison Ford był wyjątkowo zachwycony filmem

Harrison_Ford_Alden_Ehrenreich

Harrison Ford znany jest z wielu rzeczy, ale jedną z nich na pewno nie jest przesadny entuzjazm względem czegokolwiek. Aktor jest niezwykle powściągliwy w wyrażaniu opinii, jeśli jednak wierzyć słowom Rona Howarda, Han Solo wyjątkowo poruszył oryginalnego odtwórcę roli szmuglera. Pewnego razu Ford zaczepił Howarda i poprosił o chwilę rozmowy tylko po to, żeby oznajmić mu, że „widział film i jego zdaniem jest naprawdę świetny”.

10. Kessel Run wyglądał inaczej w pierwotnej wersji filmu

FalconPlanet

Zanim Howard przejął kierownictwo nad spin-offem, ucieczka z Kessel wyglądała zgoła inaczej niż ta, którą zaserwowano nam w ostatecznej wersji Solo. Pomysłem Rona było dodanie tam ogromnego monstrum, które goniło Sokoła w finalnej fazie trasy. Co więcej, użycie coaxium, by wydostać się ze studni grawitacyjnej czarnej dziury również narodziło się pod okiem nowego reżysera.

11. Kapsuła wystrzelona wcześniej

SoloMilleniumFalcon

Jedną z głównych różnic pomiędzy oryginalnym Sokołem a tym z Hana Solo jest kapsuła ratunkowa, znajdująca się na dziobie „nowej wersji” frachtowca. Ze słów reżysera wynika, że w wersji Lorda i Millera została ona wystrzelona na wcześniejszym etapie ucieczki z Kessel niż widzieliśmy w spin-offie. Miało mieć to coś wspólnego z myśliwcami TIE. To całkiem sensowne wyjaśnienie, gdy weźmiemy pod uwagę, że pierwotnie w ogóle nie planowano umieszczenia w filmie „kosmicznej ośmiornicy”.

12. Tom Hanks liczył na cameo w „Solo”

Solo-Star-Wars-Story-Tom-Hanks-Cameo-Stormtrooper

Zaskoczeni? Okazuje się, że słynny aktor, którego możemy znać ze znamienitych ról m.in. w Zielonej Mili, Forreście Gumpie i Szeregowcu Ryanie chciał dostać epizodyczną rolę w spin-offie o Hanie. Artysta wyraził chęć zagrania szturmowca, ale gdy nadarzyła się ku temu okazja, Hanks nie mógł stawić się na planie. Ostatecznie pomysł nie wypalił.

To już wszystkie zakulisowe ciekawostki, jakie zdradził nam reżyser drugiego spin-offu w świecie Star Wars. Jeżeli jesteście zainteresowani oryginalnym artykułem na stronie Empire, zajrzycie tutaj.

Film Han Solo. Gwiezdne Wojny – Historie wciąż możecie obejrzeć w kinach w całej Polsce.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.