Gwiezdne Wojny - Historie

[Plotka] Produkcje przyszłych spin-offów ze świata Star Wars zawieszone?

boba-fett-03

Nie da się ukryć, że Solo: A Star Wars Story był dużym rozczarowaniem pod względem finansowym. Obecnie film ma na swoim koncie zaledwie 194 miliony dolarów zarobione w USA i 147 milionów USD zarobionych na całym świecie. Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom serwisu Collider, w rezultacie tych wydarzeń Lucasfilm zdecydował, że wszystkie bieżące projekty z serii Gwiezdne Wojny – Historie zostaną zawieszone do odwołania. Zamiast nich wytwórnia skupi się na produkcji Epizodu IX, a później zdecyduje, co dalej ze spin-offami.

Jak donosi Steven Weintraub z Collidera:

„Docierają do nas informacje, że plany dotyczące kolejnych filmów z serii Gwiezdne Wojny – Historie zostały w tym momencie wstrzymane. Filmy początkowo znane pod nazwą antologii miały dość wyboisty start, a ich produkcja nie szła tak gładko, jak powinna.”

Zawieszone projekty to między innymi film Obi-Wanie Kenobim, którego reżyserią miał zająć się Stephen Daldry, oraz niedawno wspominany w przeciekach spin-off o Bobie Fettcie reżyserii Jamesa Mangolda. Decyzja ta nie ma wpływu na trylogię filmów od reżysera Ostatniego JediRiana Johnsona – i serię od twórców Gry o TronDavida Benioffa i D.B. Weissa.

Podczas gdy głównym powodem takiego obrotu spraw ma być finansowa klapa Solo, to ważnym czynnikiem są tu również ciężkie i dość kosztowne produkcje dwóch dotychczasowych samodzielnych filmów. Po odejściu reżyserów Phila Lorda i Chrisa Millera, szefowaniem produkcji Hana Solo zajął się Ron Howard, który miał rzekomo nakręcić od nowa około 70% scen. Łotr 1 również odnotował znaczące dokrętki, oscylujące wokół 40%.

Gwiezdne Wojny rzeczywiście przechodzą ostatnio trudny okres, lecz należy pamiętać, że do tej pory widzieliśmy tylko dwa z zaplanowanych spin-offów, z których jeden – choć spotkał się z kilkoma utrudnieniami podczas produkcji – okazał się finansowym sukcesem, bo zarobił dla Disneya ponad miliard dolarów (mowa oczywiście o Łotrze 1).

Czy w takim razie powinniśmy spodziewać się całkowitego końca filmów z serii A Star Wars Story? Jak powiedział kiedyś pewien Jedi, „zawsze w ruchu przyszłość pozostaje.” Jest szansa, że ​​Lucasfilm i Disney wycofają się ze swojej decyzji i postanowią wrócić do tworzenia spin-offów. Filmy o Obi-Wanie Kenobim i Bobie Fettcie będą niestety musiały poczekać, a nam pozostaje mieć nadzieję, że ich powstanie faktycznie będzie tylko kwestią czasu i mimo wszystko kiedyś je zobaczymy.

Na otarcie łez Collider dodaje, że produkcja o Kenobim naprawdę zaczęła nabierać kształtów, ale została wstrzymana:

„Źródła mówią nam, że wspominany w przeciekach film o Obi-Wanie był już tworzony, ale osoby zaangażowane w jego produkcję już przy nim nie pracują.”

Tradycyjnie pamiętajcie, że w tej chwili jest to tylko plotka, której jeszcze nie potwierdził ani Lucasfilm, ani Disney.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.