Wydarzenia

Fox przyjmuje wynoszącą ponad 71 miliardów dolarów ofertę Disneya

disney-21st-century-fox

Od jakiegoś czasu regularnie już docierają do nas wiadomości o planach przejęcia 21st Century Fox przez Disney. Jakiś czas temu do gry włączył się Comcast proponując 65 miliardów dolarów, jednak Disney nie odpuszcza tak łatwo i przebił ofertę Comcastu dokładając 6,3 miliarda dolarów i zobowiązując się do spłacenia długów firmy – razem daje to kwotę ponad 85 miliardów dolarów, na którą Fox zgodził się przystać.

Nie oznacza to jednak, że to koniec, bo zaakceptowanie oferty Disneya znaczy jedynie mniej więcej tyle, co oficjalne uznanie jej za najlepszą. Dopiero kiedy okaże się, że nikt nie będzie próbować podbić stawki, firmy przejdą do dalszych kwestii wiążących się z przejęciem 21st Century Fox. Na razie jednak wydaje się, że nikt nie zaoferuje więcej.

Jeśli Disney rzeczywiście wykupi wyznaczoną część udziałów Foxa, w ręce firmy wpadnie między innymi wytwórnia filmowa 20th Century Fox, która cały czas jest właścicielem pierwszego filmu spod znaku Gwiezdnych Wojen, czyli Nowej Nadziei. Oczywiście w wypadku dokonania zakupu Disney ostatecznie będzie posiadał całą markę.

Ten jeden film jednak, rzecz jasna, podobnie jak często wspominane w ramach dyskusji na temat przejęcia Foxa przez Disneya prawa do niektórych postaci Marvela, jest niczym kropla wody w oceanie i prawdopodobnie ktokolwiek analizował możliwe profity związane z zakupem firmy, nawet nie brał go pod uwagę. Naprawdę śmiesznym byłoby stwierdzenie, że Disney przeprowadza operację o takiej skali, aby stać się właścicielem Nowej Nadziei i wprowadzić X-Men do swojego Kinowego Uniwersum Marvela – tak zwyczajnie nie jest i warto pamiętać, aby nie patrzeć na to przejęcie tylko przez pryzmat ulubionych marek, bo to sprowadza bardzo poważną sprawę do poziomu byle błahostki.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.