Gwiezdne Wojny - Historie

Kolejne szczegóły dotyczące rzekomego anulowania spin-offów

Kenobi_AStarWarsStory

Kwestia plotki dotyczącej anulowania prac nad spin-offami wraca do nas niczym bumerang, ponieważ The Hollywood Reporter ujawnił kolejne szczegóły sytuacji wokół filmów z serii A Star Wars Story. Borys Kit z THR rozmawiał z kilkoma kontaktami zbliżonymi do ekipy Lucasfilmu, dzięki czemu mógł dostarczyć kolejnych informacji o tym, jak wytwórnia reaguje na rozczarowujące wyniki finansowe Hana Solo. Jeden z informatorów powiedział dziennikarzowi THR, że Lucasfilm „nie wstrzymał żadnych prac, ale wciąż liże swoje rany po porażce”. Stoi to w sprzeczności z wcześniejszymi doniesieniami, twierdzącymi, że wszystkie samodzielne produkcje zostały zawieszone do odwołania.

Informacje przekazane przez kontakt pokrywają się z opublikowanym przez ABC News raportem, wedle którego „w produkcji wciąż jest co najmniej kilka filmów Star Wars, które nie zostały dotąd oficjalnie zapowiedziane”.

Do tej pory nie wiedzieliśmy, czy oświadczenie przekazane przez ABC dotyczyło także spin-offów – teraz sprawa wydaje się nieco bardziej klarowna, ponieważ Kit dodaje także parę słów na temat rzekomo wciąż rozwijanych projektów – filmu o Obi-Wanie Kenobim Stephena Daldry’ego i spin-offu o Bobie Fettcie reżyserii Jamesa Mangolda.

James Mangold i Simon Kinberg ponoć wciąż opracowują scenariusz do filmu o łowcy nagród, choć właściwa praca nad nim nie rozpocznie się, dopóki najnowszy film Mangolda, Ford v. Ferrari, nie trafi do kin, co ma nastąpić w 2019 roku.  Lucasfilm obawia się jednak o sukces produkcji z Bobą Fettem w roli głównej po rozczarowaniu, jakim był Solo.

„Źródła mówią, że po słabych wynikach Solo: A Star Wars Story projekt mógł zostać mocno zmodyfikowany. Panuje przekonanie, że jeśli Han Solo, jedna z najbardziej charakterystycznych postaci w uniwersum Gwiezdnych Wojen, nie był w stanie odrobić z sensowną nawiązką swojego budżetu, to skala spin-offu o Fettcie musiałby zostać odpowiednio zredukowana. Choć postać jest całkiem popularna, z pewnością jest mniej znana większości widzów niż koreliański przemytnik.”

Co się tyczy filmu o Kenobim – rzekomo będącego w fazie preprodukcji w Pinewood Studios w Londynie – Kit informuje, że zarówno agent reżysera Stephena Daldry’ego, jak i studio nie komentują statusu projektu. Podkreślono również, że Ewan McGregor podpisał kontrakt na rolę w filmie Doktor Sen, do którego zdjęcia mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Jeśli jednak nagrania do spin-offu o Kenobim rozpoczną się wiosną 2019, jak donosiły przecieki, prawdopodobnie McGregor nie będzie już zaangażowany w prace nad innymi tytułami i spokojnie będzie mógł zagrać Kenobiego.

Jeśli wierzyć słowom Kita, w świetle negatywnych reakcji, z jakimi Lucasfilm spotkał się w ciągu ostatnich kilku miesięcy, dokładane są obecnie wszelkie starania, by upewnić się, że wybierane są właściwe projekty. W tej chwili jedynym filmem z pewną datą premiery jest IX Epizod reżyserii J.J. Abramsa i prawdopodobnie jeszcze przez pewien czas tak pozostanie.

Miejmy nadzieję, że powyższe rewelacje oznaczają zmianę nastawienia i mniej kolizyjny kurs, bez zbędnych problemów za kulisami (dwie z czterech dotychczas stworzonych produkcji wymagały sporych dokrętek), lepszy marketing nowych filmów (bo porażka Solo to w dużej mierze wina kiepskiej kampanii) oraz chęć podejmowania ambitnych projektów, gdyż historia młodości Hana Solo, choć całkiem ciekawa i przyjemna w odbiorze, zdecydowanie nie jest czymś tak interesującym, jak opowieść o kradzieży planów Gwiazdy Śmierci.

LucasfilmieDisneyu, wiecie, którędy droga, wystarczy nią podążyć!


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.