FilmyWydarzenia

Blaster Hana Solo z Epizodu VI sprzedany za 550 tysięcy dolarów

han-solo-return-of-the-jedi-endor-blaster

W ostatnią sobotę na aukcji w Las Vegas wystawiono na sprzedaż blaster, który Harrison Ford nosił na planie Powrotu Jedi. Filmowy rekwizyt wykupiony został za 550 tysięcy dolarów, a nabywcą jest sieć muzeów Ripley’s Believe It or Not.

Blaster pochodził z kolekcji dyrektora artystycznego pracującego przy filmie, Jamesa L. Schoppe, w której znalazł się między innymi także blaster imperialnych zwiadowców (sprzedany za 90 tysięcy dolarów), czy kamienny topór Ewoków (11 tysięcy dolarów).

Co ciekawe, całe 100 tysięcy dolarów mniej zapłacono zaledwie rok temu za miecz Luke’a Skywalkera z dwóch pierwszych filmów – okazuje się, że Han Solo miał rację, gdy twierdził, że religie i starożytna broń nigdy nie zastąpią solidnego blastera w dłoni.

Blaster Hana nie zbliżył się jednak do sumy, którą zapłacono w czerwcu zeszłego roku za jednostkę R2-D2, bo ta kosztowała nabywcę 2,76 miliona dolarów.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.