Saga Star Wars

[Plotka] Disney chce zwolnić Kathleen Kennedy, ale nie ma nikogo na jej stanowisko

Kathleen-Kennedy

Choć może wydawać się, że szefowa LucasfilmuKathleen Kennedy, sprawdza się na swoim stanowisku naprawdę dobrze i czas jej rządów to jednocześnie czas wielkich sukcesów Gwiezdnych Wojen, okazuje się, że coś mogło porządnie zachwiać solidnymi z pozoru filarami wytwórni.

Jak donosi Grace Randolph Beyond the Trailer, CEO DisneyaBob Iger, ma zamiar przekazać władzę nad Lucasfilmem komuś innemu, ale… Nikt za bardzo nie ma ochoty na zajmowanie posady Kennedy. Szef Disneya podobno zwrócił się między innymi do J.J. Abramsa, jednak ten, podobnie jak inni, odrzucił ofertę. Powodem, dla którego nikt nie chce przejąć sterów wytwórni, ma być jej wewnętrzna sytuacja – firma jest rzekomo podzielona na zwolenników i przeciwników obecnej szefowej, więc ktokolwiek przejąłby kontrolę, nie miałby zbyt dobrych warunków pracy.

Pozostaje jeszcze pytanie o powody, dla których Kathleen Kennedy miałaby w ogóle zostać zwolniona. Jasne, Han Solo okazał się paskudną box office’ową klapą i choć to właśnie Kennedy można obarczyć odpowiedzialnością za problemy realizacyjne, które między innymi znacznie przyczyniły się do powiększenia budżetu filmu, pozostaje jeszcze parę innych przyczyn słabych zarobków. A te już niekoniecznie spowodowała szefowa Lucasfilmu, bo według niektórych źródeł, miała zamiar przesunąć premierę spin-offu o Hanie Solo na grudzień, na co jednak nie zgodził się Disney i ten sam Disney miał wymagać niezbyt agresywnej kampanii marketingowej, żeby nie odwracać uwagi od Avengers: Infinity War. Ale nawet zakładając, że tak nie było i porażka Solo w Box Offisie jest winą Kathleen Kennedy, zmiana osoby na tym stanowisku i wstrzymanie części projektów po klapie jednego z czterech filmów, gdzie pozostałe trzy przyniosły ogromne dochody, wydaje się być sporą przesadą. Chyba że obok tego jest coś jeszcze – być może przez wspominane podziały w wytwórni praca nie przebiega tak, jak powinna i wszystko się wali lub przynajmniej wygląda, jakby miało się zawalić, zaś Disney wykonuje tylko zapobiegawcze ruchy.

Oczywiście oba powyższe akapity oparte są tylko i wyłącznie na plotkach i informacjach z „zaufanych i sprawdzonych źródeł”, tak więc należy traktować je z pewnym dystansem. Trzeba jednak założyć, że w przypadku podobnych rewelacji coś zwyczajnie musi być na rzeczy.

Najbliższym filmem wyprodukowanym przez Lucasfilm będzie Epizod IX sagi Star Wars i jeśli coś ma się wyjaśnić w kwestii kontroli nad wytwórnią, prawdopodobnie stanie się to właśnie po jego premierze.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.