FilmySerialeWydarzenia

„Ostatni Jedi” i „Rebelianci” nagrodzeni Saturnami

TheLastJedi Rebels Saturn

Choć od premiery Ostatniego Jedi minęło już siedem miesięcy, to film reżyserii Riana Johnsona wciąż daje o sobie znać. VIII Epizod sagi Gwiezdnych Wojen został przedwczoraj nagrodzony przez Akademię Filmów Science-Fiction, Fantasy i Horrorów (Academy of Science Fiction, Fantasy and Horror Films) aż trzema Saturnami!

Nagrodę za najlepszy scenariusz zgarnął Rian Johnson.

Również Mark Hamill doczekał się oficjalnego docenienia za swoją rolę w najnowszej odsłonie sagi, za co otrzymał Saturna dla najlepszego aktora. Warto przy tym zaznaczyć, że jest to już trzecia nagroda tego typu, jaką Hamill zdobył za rolę Luke’a Skywalkera. Tym samym stał się pierwszym aktorem w historii, który uzyskał trzy Saturny za zagranie tej samej postaci.

Trzecia nagroda związana z The Last Jedi przypadła w udziale Bobowi Ducsayowi, a kategorią był najlepszy montaż.

Nie były to jednak jedyne gwiezdnowojenne Saturny przyznane tego wieczoru. Nagrodę za najlepszą animowaną serię telewizyjną otrzymał serial Star Wars: Rebelianci. Statuetkę odebrał producent wykonawczy i twórca serii, Dave Filoni. Ku zaskoczeniu wielu, pojawił się bez swojego ikonicznego kapelusza.

Nie skończyło się tylko na nagrodach, ponieważ trafiły się także trzy nominacje związane z Ostatnim Jedi, o których warto wspomnieć. Daisy Ridley została nominowana jako najlepsza aktorka za rolę Rey, zaś nominacje w kategorii najlepszej aktorki wspierającej otrzymały Carrie Fisher i Kelly Marie Tran.

Pozostaje nam tylko pogratulować całej załodze zasłużonych wyróżnień. Oby były one dobrą motywacją do tworzenia kolejnych historii w świecie Star Wars.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.