FanmadeSaga Star Wars

Plakat fanowskiego remake’u „Ostatniego Jedi”

TheLastJedi Tempt

Z całą pewnością możemy powiedzieć, że w pewnych kręgach fanów Gwiezdnych Wojen ósmy epizod sagi, Ostatni Jedi, nie cieszy się zbyt dużą popularnością i choć trudno przyznać, żeby była to duża grupa, jest ona z całą pewnością głośna. Jak się okazuje, niektóre z osób, którym nie podobał się film, postanowiły wziąć sprawy we własne ręce i… Napisać oraz nakręcić film od nowa. Pomysł doczekał się już nawet plakatu.

Od samego początku inicjatywa jest powszechnie wyśmiewana, także przez osoby związane z tworzeniem świata Star Wars, ale to właśnie plakat Fro Design Company pokazuje chyba dobitnie, jak absurdalny jest pomysł tworzenia filmu na nowo przez niezadowolonych fanów.

Star-Wars-Last-Jedi-Remake-Poster

Plakat, który nawiasem mówiąc możecie zakupić za 25 dolarów (jednak musicie się spieszyć, bo zdaje się, że dostępnych jest jedynie 100 kopii), idealnie odwraca wszystko, na co najczęściej zupełnie bezpodstawnie narzekają malkontenci. Zapowiada on zatem film, w którym Luke Skywalker jest prawdziwym bohaterem, nie jakimś wątpiącym starcem, Kylo Ren pozbawiony jest emocjonalnych rozterek i staje się złoczyńcą doskonałym, Snoke zdradza swoją przeszłość, swoje motywacje i plany, a Rey oraz Leia broń Boże nie odgrywają żadnych istotnych ról. Oczywiście bardziej spostrzegawczy z Was, zaznajomieni przy okazji z internetowymi hate’ami na film Riana Johnsona, zdołają zapewne odnaleźć jeszcze więcej wytknięć w stronę grupki losowych ludzi, przekonanych, że mogą zrobić wszystko lepiej.

Co ciekawe, ludzie odpowiedzialni za inicjatywę zbierają pieniądze na swój cel i podobno uzyskali od części nieusatysfakcjonowanych Ostatnim Jedi fanów już całkiem sporo pieniędzy. Warto jednak wyjaśnić, że z całą pewnością do wyprodukowania podobnego tworu i tak nigdy nie dojdzie, ponieważ wszystko musiałoby się dziać za zgodą Disneya, który ma własne plany na rozwój filmowej serii.

W tej smutnej rzeczywistości rządzonej przez wielkie korporacje możemy niestety jedynie zaopatrzyć się we własną kopię oryginalnego Epizodu VIII sagi Star Wars oraz co najwyżej prześmiewczy plakat idealnego dzieła, które nigdy nie powstanie…

Na koniec chciałbym jeszcze zaznaczyć, że absolutnie nie mam zamiaru robić wariata z każdej osoby mające sensowne zastrzeżenia co do filmu lub po prostu go nielubiącej – sam uważam, że druga część nowej trylogii pełna jest rzeczy, do których można się przyczepić i generalnie nie jest jakimś wybitnym filmem. Po prostu wszystko ma swoje granice.


Rozważ wsparcie Rebelianckich Szumowin poprzez Patronite. Wszelkie środki, które dzięki Tobie uzbieramy, przeznaczymy na rozwój naszego portalu. Szczegóły po kliknięciu w odnośnik poniżej. Dziękujemy!Patronite

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.